2008

Jubilejní pátý ročník Královské pětimíle

Na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte se o uplynulém víkendu konal již pátý ročník Královské pětimíle. Běžeckého závodu na rovných pět anglických mil (8.045 metrů) se zúčastnilo 36 běžců. Slabší účast zapříčinil velikonoční prodloužený víkend a s ním spojená soustředění některých klubů z regionu.

Na čele se od začátku držela čtveřice běžců Jan Sokol a Pavel Procházka z AK Sokolov, Karel Hellmich z Triatletu K.Vary a Milan Kožák z AC Startu K. Vary. Před obrátkou nasadil k trháku Sokol a jeho tempo udržel Hellmich, se ztrátou několika metrů běžel Procházka a s další ztrátou Kožák. S odstupem několika desítek metrů byla na obrátce čtyřčlenná skupinka, ve které byla i pozdější vítězka žen Ivana Sekyrová z AK Sokolov.

Od obrátky vál běžcům čerstvý protivítr. Sokol polevil a kromě Hellmicha se na něj dotáhl i Procházka. V posledním kilometru pak Procházka s Hellmichem nasadili k finiši. Cílem proběhl první Procházka v čase 27:40, druhý o pět vteřin později Hellmich (vítěz kategorie nad 50 let v novém traťovém rekordu této kategorie) a třetí Sokol s časem tři vteřiny pod 28 minut. Na čtvrtém místě doběhl za 28:36 do cíle Kožák (vítěz kategorie nad 40 let). Sekyrová dosáhla času 29:45 a stala se absolutní vítězkou i vítězkou kategorie žen nad 35 let. První místo v kategorii do 34 let získala její oddílová kolegyně Jana Neradová.

Pavel Procházka, kromě cen pro absolutního vítěze a vítěze kategorie do 39 let, získal i trofej pro Nejlepšího z věrných. Součet jeho časů i umístění v kategorii ze všech dosavadních ročníků závodu byl totiž jednoznačně nejlepší.

Po vyhlášení vítězů byla vylosována tombola. Vyhlášení i tombola mohly proběhnout díky přispění obce Královské Poříčí, které pořadatelé z Ultrasportu Sokolov děkují.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.