2015

zleva Maurer, Ponc, Schütze

V první jarní den proběhl na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte již 12. ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Na trati, jen o 45 metrů delší než je osm kilometrů, přivítali pořadatelé z Ultrasportu Sokolov celkem 57 běžců a běžkyň. Vzhledem k tomu, že závod termínově kolidoval s mistrovstvím ČR v krosu, nezúčastnila se ho regionální běžecká špička. I tak ale bylo zaběhnuto šest kvalitních časů pod třicet minut a o napínavé osobní souboje nebyla nouze.

V absolutním pořadí nakonec prohnal veterán Čeněk Filingr startující za Triatlet Karlovy Vary mladíky z AK Sokolov. Zvítězil sokolovský Peter Maurer, před již zmíněným Filingrem, vítězem kategorie padesátníku. Na třetí místo se prosadil Maurerův klubový kolega Martin Ponc. Na druhém místě v padesátnících a těsně pod stupni vítězů v absolutním pořadí skončil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary. Na pátém a šestém místě absolutně se seřadili dva medailisté kategorie 40-49 let. Vítěz této kategorie Štěpán Boháček z AS 10 LIFE a stříbrný Slávek Švejdar z karlovarského Triatletu.

Ženskou kategorii do 34 let vyhrála Eliška Brožková z TJ Klášterec a kategorii nad 35 let Martina Stehlíková z SOHV Abertamy.

Výsledky.

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.