Archive for Červen, 2008

Chodovská maxištafeta

Konečně jsme se dopracovali ke společné klubové akci. Největší podíl na tom má Dáša, která se rozhodla ultramaratónsky potrénovat. Protože se nás po chodovské třistatřiatřicítce proběhlo jen šest, očekávali jsme, že obsadíme třetí místo ze tří štafet. Chtěli jsme při Chodovské maxištafetě (27.6 – 28.6.) za 24 hodin překonat dvoustovku a útočit na 250 kilometrů. To se nakonec celkem podařilo. Tedy na 250 km jsme útočili. Oficiální verdikt zní 243,333 km. Náš neoficiálně sečtený, ale precizně odstopovaný výkon je 248,667 km. Nic to však nemění na tom, že jsme obsadili třetí místo za vítězným a rekordním Triatletem Karlovy Vary a druhým ŠAKem Chodov. Dvěstěpadesátka nám také o nějaký ten kilometr utekla. A jak že jsme běhali?

Nejvíc toho samozřejmě naběhala Dáša Hůrková. Když nepočítáme první okruh, který běžela společně se mnou a s Matoušem, má nastopováno 89,667 km a získala tak nejen růžový trikot pro ženu, která naběhá nejvíce kilometrů, ale i trikot žlutý pro absolutního vítěze této kategorie. Nejprve si odběhla dva kilometry v první hodině závodu. Potom nastoupila v deset hodin večer a s krátkou, jedenáctiminutovou pauzou před půlnocí, kdy běhal autor, vydržela až do ranních 8.10, když za tu dobu uběhla 82,666 km. No a v posledních dvou hodinách štafety odběhla vždy po jednom okruhu (v časech od 1:26 po 1:55) pět kilometrů.

Autor neskromně přiznává, že je na svou kilometráž patřičně hrdý. Nejprve odběhl v první hodině devět kilometrů. Ve čtvrté hodině závodu (tedy po 21.00) přidal dalších patnáct kilometrů (vždy 667 metrů volně a 1000 metrů okolo 4:05). Před půlnocí zvládl 2,333 km. Ráno potom šest kilometrů, v poledne dva kilometry a ve 14.00 jeden kilometr. V závěrečných dvou hodinách pak běžel kilometry od 4:15 do 4:30 s pauzou okolo tří minut. Takhle celkem patnáctkrát (plus kousek). Dohromady nashromáždil 50,667 km.

Víťa Chocholouš přijel na štafetu dvakrát. V pátek od sedmi sliboval, že naběhá maximálně patnáct kilometrů. Nakonec absolvoval celý půlmaratón v čase těsně nad hodinu a třicet sedm minut. To je opravdu dobrý čas, obzvláště protože teprve nedávno začal znovu trénovat. druhý den pak přijel běhat ještě hodinu přes poledne. Celkem zvládl 33,333 km

Dalším, který se nedávno vrátil k běžeckému tréninku je Petr Szász. Ten se poprvé od zranění z Jirkovského crossmarathonu rozeběhl teprve v úterý před maxištafetou. Přesto přijel kroužit do Chodova na celé dopoledne. Od devíti do dvanácti hodin uběhl 32 kilometrů.

Jirka Královec se na Chodovské maxištafetě ukázal také dvakrát. V pátek v podvečer nakroužil za hodinu a deset minut čtrnáct kilometrů, když začal s kilometry těsně pod pět a půl minuty a neustálým zrychlováním se propracoval k závěrečnému kilometru těsně pod čtyři a půl minuty. V sobotu pak pokryl více než hodinu od 13.00 s výsledkem 13 kilometrů. Celkem naběhal 27 kilometrů.

Zbývá zmínit ještě šestého do party. Hostující Milan Roubíček z ACES teamu Karlovy Vary běhal v sobotu mezi čtrnáctou a patnáctou hodinou. A potom se ještě drahnou část posledních dvou hodin střídal s manželi Hůrkovými. Celkem přidal štafetě 15,667 km.

Co dodat na závěr? Až na drobné nepřesnosti ve výsledcích moc pěkná akce. Příští rok bychom měli 250 kilometrů překonat. Anebo rovnou zaútočit na třístovku. To ovšem budeme muset zvolit maličko jinou strategii.

MČR na 100 km

V pražské Stromovce proběhlo 31.května mistrovství České republiky v běhu na 100 km. Toho se zúčastnila i členka našeho klubu Dáša Hůrková. A nevedla si vůbec špatně. Dlouhou dobu (až do 75 kilometru) bojovala o třetí místo. Dáša nakonec, bohužel, nestačila s kondicí a postupně ztrácela, až její ztráta v cíli přesáhla 4 kilometry. Bohužel, velké vedro, které lámalo klementinské rekordy, zabránilo naší reprezentantce dosáhnout kýžené stokilometrové mety, a tak se stal z boje o mistrovské medaile „pouze“ souboj o umístění v závodě Self Transcendence Race na 12 hodin. Z toho si Dáša Hůrková (díky neúčasti Ivy Němcové v tomto rámcovém závodě) odvezla bronzovou medaili, ke které jí pomohl výkon 90,554 km.

Vítězka závodu Pavlína Procházková jako jediná zdolala stokilometrovou hranici a stala se tak i mistryní republiky. Vítěz mužského mistrovského závodu Daniel Orálek uběhl 100 km i přes letos nevídané horko ve skvělém čase 7:25:45.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky