Archive for Srpen, 2009

Dva ironmani

Rok 2009 je pro Ultrasport Sokolov rokem ironmanského úspěchu. Přesně 25% členů klubu (tedy dva z osmi :) dokázalo toto náročné triatlonové martýrium dotáhnout do zdárného konce. Začněme čerstvějším výsledkem.

Víťa Chocholouš se rozhodl pro zdolání této trati v německém Rothu. Dopředu avizoval přání hlavně dokončit. Příprava se mu však dařila, a tak přesto, že ho na déle než týden zastavila alergie, odjížděl do Německa s o něco málo smělejšími plány, než se mu nakonec podařilo zajet. Přesto je však čas 12:44:02 úspěchem. Už ve vodě Víťu postihly obtíže v podobě křečí a svěřil se nám, že v jednu chvíli jen ležel na hladině na zádech a vyhlížel záchranářský člun. Nakonec do cíle plavecké části dorazil v pořádku. S cyklistickým úsekem byl nadmíru spokojen. Krize ho však potkala při závěrečném běžeckém maratónu, kdy na něj dolehla, jak sám řekl, energetická krize a několik kilometrů musel střídat klus s chůzí. Přese všechny zmiňované problémy byl nadšen atmosférou a nadmíru spokojen se svým výkonem. A i když před samotným závodem tvrdil, že tohle je jeho poslední závod na těchto distancích, tak právě pod tíhou skvělé atmosféry se do Rothu přihlásil i pro příští rok. Víťův výsledek hledejte tady.

Druhým nebo spíše druhou, která ironmanské tratě zdolala je Dáša Hůrková. Ta absolvovala již v červnu Moraviamana v Otrokovicích. Netajila se s tím, že jejím jediným cílem bude dokončit v limitu a dokázat si, že pouze z běžeckého tréninku doplněného v posledních pěti týdnech před závodem o trénink cyklistický a plavecký, lze cíle tohoto náročného závodu dosáhnout. To se jí nakonec v čase 16:31:01 podařilo. I Dáša tak byla, i přes mírné pozávodní zdravotní následky, ze svého výkonu nadšená. Její dojmy si můžete přečíst zde a výsledky najdete tady.

Rozpačité stříbro

Na mistrovství republiky v běhu na 24 hodin, které probíhalo na kladenském Sletišti, si chtěla Dáša Hůrková napravit chuť i reputaci z nevydařeného Bergama. Bohužel i tentokrát jí přepadly žaludeční potíže. Po 108 kilometrech se pokusila své problémy vyřešit spánkem. To se jí sice nakonec povedlo, ale tentokrát jí zbrzdila ztuhlá a bolestivá achilovka. Proto se raději soustředila na udržení druhého místa v MČR a rezignovala na výkon. Většinu závodu tedy dochodila, přičemž dosáhla výkonu necelých 136 kilometrů. Dáši dojmy si můžete přečíst zde.

Ve zkratce

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky