Archive for Srpen, 2009

Dva ironmani

Rok 2009 je pro Ultrasport Sokolov rokem ironmanského úspěchu. Přesně 25% členů klubu (tedy dva z osmi :) dokázalo toto náročné triatlonové martýrium dotáhnout do zdárného konce. Začněme čerstvějším výsledkem.

Víťa Chocholouš se rozhodl pro zdolání této trati v německém Rothu. Dopředu avizoval přání hlavně dokončit. Příprava se mu však dařila, a tak přesto, že ho na déle než týden zastavila alergie, odjížděl do Německa s o něco málo smělejšími plány, než se mu nakonec podařilo zajet. Přesto je však čas 12:44:02 úspěchem. Už ve vodě Víťu postihly obtíže v podobě křečí a svěřil se nám, že v jednu chvíli jen ležel na hladině na zádech a vyhlížel záchranářský člun. Nakonec do cíle plavecké části dorazil v pořádku. S cyklistickým úsekem byl nadmíru spokojen. Krize ho však potkala při závěrečném běžeckém maratónu, kdy na něj dolehla, jak sám řekl, energetická krize a několik kilometrů musel střídat klus s chůzí. Přese všechny zmiňované problémy byl nadšen atmosférou a nadmíru spokojen se svým výkonem. A i když před samotným závodem tvrdil, že tohle je jeho poslední závod na těchto distancích, tak právě pod tíhou skvělé atmosféry se do Rothu přihlásil i pro příští rok. Víťův výsledek hledejte tady.

Druhým nebo spíše druhou, která ironmanské tratě zdolala je Dáša Hůrková. Ta absolvovala již v červnu Moraviamana v Otrokovicích. Netajila se s tím, že jejím jediným cílem bude dokončit v limitu a dokázat si, že pouze z běžeckého tréninku doplněného v posledních pěti týdnech před závodem o trénink cyklistický a plavecký, lze cíle tohoto náročného závodu dosáhnout. To se jí nakonec v čase 16:31:01 podařilo. I Dáša tak byla, i přes mírné pozávodní zdravotní následky, ze svého výkonu nadšená. Její dojmy si můžete přečíst zde a výsledky najdete tady.

Rozpačité stříbro

Na mistrovství republiky v běhu na 24 hodin, které probíhalo na kladenském Sletišti, si chtěla Dáša Hůrková napravit chuť i reputaci z nevydařeného Bergama. Bohužel i tentokrát jí přepadly žaludeční potíže. Po 108 kilometrech se pokusila své problémy vyřešit spánkem. To se jí sice nakonec povedlo, ale tentokrát jí zbrzdila ztuhlá a bolestivá achilovka. Proto se raději soustředila na udržení druhého místa v MČR a rezignovala na výkon. Většinu závodu tedy dochodila, přičemž dosáhla výkonu necelých 136 kilometrů. Dáši dojmy si můžete přečíst zde.

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky