2011

K5 2011: Procházka, veteráni a žákyně

Kdy: Sobota 26.března 2011 11:00
Kde: cyklostezka z Královského Poříčí do Lokte
Co: 8.ročník běžeckého závodu Královská pětimíle
Kolik: 8045 metrů

Letí to, letí. Letos jsme opravdu uspořádali již osmý ročník Královské pětimíle, kterému familiárně přezdíváme K5. Předpovědní modely, rosničky a meteorologové nás vzhledem k tomu, že letos nebyl k dispozici Královský hostinec, hodně vystrašili. Právě na sobotu totiž předpověděli jediný den s opravdu špatným počasím v dlouhé řadě dnů s počasím pěkným. Slota se však naštěstí nekonala a přestože bylo celkem chladno, párkrát na nás vykouklo i sluníčko.

V rozhodný den pro Sčítání lidu, domů a bytů 2011 sečetli organizátoři na startu závodu 57 běžců a běžkyň. A jelikož všichni v pořádku dorazili do cíle, mohli také nahlásit vyrovnání účastnického rekordu (na startu bylo v roce 2006 o jednoho běžce více).

Padesáti šesti závodníkům brzy po startu ukázal záda pátý z letošního českého krosového mistrovství na mílařské trati Pavel Procházka z AK Sokolov. Svůj náskok až do cíle pouze zvyšoval a druhého v absolutním pořadí (vítěze kategorie čtyřicátníků) Milana Kožáka z AC Startu K.Vary za sebou nechal o více než minutu. Třetí skončil o dalších devět vteřin zpět také čtyřicátník Slávek Švejdar (Triatlet K.Vary).

Abychom měli kategorii čtyřicátníků kompletní, je nutno dodat, že pro bronzovou medaili si doběhl Jiří Hadrava (TJ Slavia K.Vary), který absolutně obsadil páté místo.

V absolutním pořadí na čtvrtém místě, ale ve své kategorii padesátníků jednoznačně vítězně, proťal pomyslnou cílovou pásku Michal Landiga běžící v dresu LK Abertamy. O dvě minuty za Landigou skončil na druhém místě Pavel Krieger z AK Sokolov. Jediným zástupcem pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov na bedně pak byl právě v této kategorii Petr Szász. Tomu se podařilo protlačit na bednu v každém ze svých startů na K5 a celkově byl mezi prvními třemi už po sedmé (4-1-2).

Šedesátníky povodil od začátku až do konce „zelenáč“ této kategorie, cyklista TJ Slavia K.Vary Karel Rouča. Za sebou nechal favorita Manfreda Krassu z ŠAKu Chodov. Na bronzový stupínek se postavil další chodovský běžec Bohuslav Václavek.

Při neúčasti mistrovskými medailemi ověnčené Ivany Sekyrové, která startovala na vložené desítce při MČR v běhu na 100 km, se o čelní posty porvalo mládí. A to doslova. Ze souboje dvanáctileté Báry Pribičinové (Triatlet K.Vary) a o rok mladší Elišky Brožkové (MDDM Ostrov) vyšla vítězně prvně jmenovaná, nedávná stříbrná medailistka z MČR v krosu kategorie mladších žákyň. Třetí v absolutním pořadí skončila vítězka kategorie žen nad 35 let, zástupkyně lyžařského klubu z Abertam Eva Hejtmánková.

O druhé místo ve veteránské kategorii svedly tuhý souboj Martina Kabilová (ACES Team K.Vary) a Radka Lelková (TJ Slavia K.Vary). O tři vteřiny dříve v cíli byla nakonec Martina.

Obě mladší žákyně doplnila na stupních vítězů kategorie žen do 34 let Eva Roudnická startující za AK Sokolov.

Za organizátory bych chtěl všem běžcům poděkovat za účast (vyrovnání účastnického rekordu nám udělalo radost) a obci Královské Poříčí za vytrvalou podporu, neb právě vytrvalost je tou vlastností, které si lidé jako my velmi cení.

 

Ve zkratce

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

22.12. Svátek oslavil benjamínek klubu, Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

20.12. Svátek oslavila Dagmar Hůrková. Přejeme vše nejlepší.

14.12. Výsledky série lezeckých závodů pro děti Překližka cup, ve kterých Matouš Hůrka obsadil těsně čtvrté místo.

9.12. Matouš Hůrka obsadil třetí místo na boulderingových závodech Mikulášská open cup ve Stříbře. Výsledky.

2.12. Matouš Hůrka obsadil o minulém víkendu 2. místo ve 3. kole boulderingového seriálu V Tahu! Cup. V celkovém pořadí seriálu skončil na třetím místě. Výsledky 3. kola.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich