Archive for Srpen, 2010

Tři v jednom aneb SkoroHIM rozdělený do tří částí

                     Tři stateční

Víťa Chocholouš se letos rozhodně nešetří a přijímá jednu triatlonovou výzvu za druhou. Po úspěšně zvládnutém ironmanu v Rothu přijal za svůj nápad Michala Havlíčka z ACES Teamu K.Vary pěkně se triatlonově projet po regionu a zvládnout tři triatlony v jednom dni, které dávají dohromady asi 80% halfironmanských tratí, přesně 1,7 km plavání, 71 km cyklistiky a 16 km běhu.

A co to všechno vlastně obnášelo? Stačilo být v 10:00 na startu u Jesenické přehrady nedaleko Chebu, zvládnout triatlon Dřevěný člověk s objemy 0,8-22-8 km, přesunout se do Teplé na Betlém ke startu (ve 14:00)  triatlonu zvaného Tepelský muž v délce 0,3-29-3 km a třešničku na dort přidat mistrovstvím republiky age groups a zároveň mistrovstvím Karlovarského kraje odstartovaným v 18:00 na koupališti Rolava v Karlových Varech na tratích 0,6-20-5km.

To vše zvládl Víťa celkem za 4:13:34 a i přes náročnost celého projektu dokázal obsadit v Chebu 7. místo ve své kategorii, z Teplé přivezl absolutně 19. příčku a to vše završil osmým místem na MČR ve své age group a stříbrnou medailí z  krajského mistrovství. Navíc sám celou akci označil za bombastický zážitek.

Spolu s ním dokončila tuto „bláznivinu“ další dvojice sportovců. Strůjce myšlenky Michal Halíček (29., 3. a 14. místo) a také jedna žena, Martina Kabilová z TRI Cheb (2., 1. a 2 x 1. místo). Výsledky z Chebu, Teplé a K.Varů.

Ironmanský klubový rekord Víti Chocholouše v Rothu

18. července se Víťa Chocholouš podruhé zúčastnil Challenge Triathlonu v německém Rothu. Na oblíbeném triatlonu s ironmanskými distancemi (3,8 – 180 – 42,2 km) vytvořil svůj osobní a zároveň také klubový rekord 12:23:05.

Zatímco loni odjížděl po kvalitním tréninku do Rothu s velkými ambicemi, letos s výrazně nižšími tréninkovými objemy korespondovaly i značně nižší ambice. Podle vlastních slov jel do Rothu tak trochu smířený se svým osudem. Obzvláště se obával závodu v obrovských vedrech, která tou dobou panovala. Byl dokonce připraven závod absolvovat pouze na dokončení v časovém limitu. Ohledně počasí však měli účastníci závodu štěstí. Jeden den před závodem zapršelo a na den D a hodinu H se výrazně ochladilo, takže podmínky byly téměř ideální.

Do vody však Víťa přesto lezl po loňských zkušenostech s křečemi s respektem. Pro jistotu užil několik protikřečových tablet už před plaváním a i když neměl při plavání lýtka zcela v pořádku, křeče ho tentokrát nekously. Vodu Víťa opouštěl po hodině a osmnácti minutách.

V depu se Víťovi podařilo být o něco rychlejší něž loni (jak to sám okomentoval, rozhodl se na cyklistiku a běh už nelíčit) a cyklistiku, přestože se už od začátku hodně umravňoval v tempu, jel jen o něco málo pomaleji. S jedním odskočením, které se snažil neúspěšně udržet skoro 70 kilometrů, to bylo za 6:07:42.

Soustředil se hlavně na občerstvování, protože to byla jedna z mála věcí, se kterou ještě mohl něco udělat, aby tak napomohl lepšímu výkonu. A tak Víťa spořádal kromě obligátních gelů, tyčinek a banánů, také dva a půl rohlíku se sýrem a slaninou.

Jak se zdá, toto občerstvení přineslo své výsledky. Neboť v běhu se Víťovi podařilo výrazně ubrat z loňského času. Sice přiznává, že opět dobíhal řádně „prošitý“, ale tentokrát se nekonal šestnáctikilometrový pochoďák na konci maratónu. Preventivním chodeckým pauzám se však nevyhnul, takže dokončil maratón v čase 4:44:37.

Víťa tak vylepšil svůj i klubový rekord o 21 minut, což stačilo v Challenge Triathlonu na 2091. místo ze 2677 účastníků a ve své věkové kategorii skončil 302. ze 405 účastníků. – Jeho parťák z Karlovarského kraje Míra Dědek (AC Start K.Vary) obsadil ve své kategorii 161. místo časem těsně pod třináct hodin (12:59:48). – Atmosféra závodu byla jako obvykle skvělá, na Solar Bergu se před závodníky opět rozestupovaly špalíry diváků jako na Tour de France, a tak i přestože se Víťovi na tomto kopci tep vyšplhal na 172 úderů za minutu, i přes potíže s tréninkem a silnou předstartovní sr….nervozitu ;) , Víťa do budoucna nevyloučil start na nějakém dalším ironmanu a kdo ví, třeba opět v německém Rothu.

Výsledky.
Víťa na fotografiích.

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky