Archive for Srpen, 2010

Tři v jednom aneb SkoroHIM rozdělený do tří částí

                     Tři stateční

Víťa Chocholouš se letos rozhodně nešetří a přijímá jednu triatlonovou výzvu za druhou. Po úspěšně zvládnutém ironmanu v Rothu přijal za svůj nápad Michala Havlíčka z ACES Teamu K.Vary pěkně se triatlonově projet po regionu a zvládnout tři triatlony v jednom dni, které dávají dohromady asi 80% halfironmanských tratí, přesně 1,7 km plavání, 71 km cyklistiky a 16 km běhu.

A co to všechno vlastně obnášelo? Stačilo být v 10:00 na startu u Jesenické přehrady nedaleko Chebu, zvládnout triatlon Dřevěný člověk s objemy 0,8-22-8 km, přesunout se do Teplé na Betlém ke startu (ve 14:00)  triatlonu zvaného Tepelský muž v délce 0,3-29-3 km a třešničku na dort přidat mistrovstvím republiky age groups a zároveň mistrovstvím Karlovarského kraje odstartovaným v 18:00 na koupališti Rolava v Karlových Varech na tratích 0,6-20-5km.

To vše zvládl Víťa celkem za 4:13:34 a i přes náročnost celého projektu dokázal obsadit v Chebu 7. místo ve své kategorii, z Teplé přivezl absolutně 19. příčku a to vše završil osmým místem na MČR ve své age group a stříbrnou medailí z  krajského mistrovství. Navíc sám celou akci označil za bombastický zážitek.

Spolu s ním dokončila tuto „bláznivinu“ další dvojice sportovců. Strůjce myšlenky Michal Halíček (29., 3. a 14. místo) a také jedna žena, Martina Kabilová z TRI Cheb (2., 1. a 2 x 1. místo). Výsledky z Chebu, Teplé a K.Varů.

Ironmanský klubový rekord Víti Chocholouše v Rothu

18. července se Víťa Chocholouš podruhé zúčastnil Challenge Triathlonu v německém Rothu. Na oblíbeném triatlonu s ironmanskými distancemi (3,8 – 180 – 42,2 km) vytvořil svůj osobní a zároveň také klubový rekord 12:23:05.

Zatímco loni odjížděl po kvalitním tréninku do Rothu s velkými ambicemi, letos s výrazně nižšími tréninkovými objemy korespondovaly i značně nižší ambice. Podle vlastních slov jel do Rothu tak trochu smířený se svým osudem. Obzvláště se obával závodu v obrovských vedrech, která tou dobou panovala. Byl dokonce připraven závod absolvovat pouze na dokončení v časovém limitu. Ohledně počasí však měli účastníci závodu štěstí. Jeden den před závodem zapršelo a na den D a hodinu H se výrazně ochladilo, takže podmínky byly téměř ideální.

Do vody však Víťa přesto lezl po loňských zkušenostech s křečemi s respektem. Pro jistotu užil několik protikřečových tablet už před plaváním a i když neměl při plavání lýtka zcela v pořádku, křeče ho tentokrát nekously. Vodu Víťa opouštěl po hodině a osmnácti minutách.

V depu se Víťovi podařilo být o něco rychlejší něž loni (jak to sám okomentoval, rozhodl se na cyklistiku a běh už nelíčit) a cyklistiku, přestože se už od začátku hodně umravňoval v tempu, jel jen o něco málo pomaleji. S jedním odskočením, které se snažil neúspěšně udržet skoro 70 kilometrů, to bylo za 6:07:42.

Soustředil se hlavně na občerstvování, protože to byla jedna z mála věcí, se kterou ještě mohl něco udělat, aby tak napomohl lepšímu výkonu. A tak Víťa spořádal kromě obligátních gelů, tyčinek a banánů, také dva a půl rohlíku se sýrem a slaninou.

Jak se zdá, toto občerstvení přineslo své výsledky. Neboť v běhu se Víťovi podařilo výrazně ubrat z loňského času. Sice přiznává, že opět dobíhal řádně „prošitý“, ale tentokrát se nekonal šestnáctikilometrový pochoďák na konci maratónu. Preventivním chodeckým pauzám se však nevyhnul, takže dokončil maratón v čase 4:44:37.

Víťa tak vylepšil svůj i klubový rekord o 21 minut, což stačilo v Challenge Triathlonu na 2091. místo ze 2677 účastníků a ve své věkové kategorii skončil 302. ze 405 účastníků. – Jeho parťák z Karlovarského kraje Míra Dědek (AC Start K.Vary) obsadil ve své kategorii 161. místo časem těsně pod třináct hodin (12:59:48). – Atmosféra závodu byla jako obvykle skvělá, na Solar Bergu se před závodníky opět rozestupovaly špalíry diváků jako na Tour de France, a tak i přestože se Víťovi na tomto kopci tep vyšplhal na 172 úderů za minutu, i přes potíže s tréninkem a silnou předstartovní sr….nervozitu ;) , Víťa do budoucna nevyloučil start na nějakém dalším ironmanu a kdo ví, třeba opět v německém Rothu.

Výsledky.
Víťa na fotografiích.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky