2009

Šestý ročník K5 opanovali atleti AK Sokolov

V neděli 5.dubna se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již šestý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle.

Na trati dlouhé rovných pět anglických mil (8045 metrů) se nejvíce dařilo běžcům z AK Sokolov. V ženách si absolutní prvenství odnesla po operaci se vracející trojnásobná mistryně republiky v půlmaratonu Ivana Sekyrová. Ta si i v tréninkovém tempu snadno poradila s vítězkou kategorie žen do 34 let a svou oddílovou kolegyní Eliškou Brožovou. Na třetím místě ženského absolutního pořadí doběhla druhá z hlavní kategorie žen do 34 let, taktéž členka AK Sokolov Jana Neradová.

Absolutním vítězem se stal Pavel Procházka. Také on je členem úspěšného AK Sokolov. Procházka za sebou nechal vítěze dvou veteránských kategorií. Karla Hellmicha z Triatletu K.Vary, vítěze padesátníků a Milana Kožáka z AC Start K.Vary, vítěze kategorie čtyřicetiletých. Sluší se zmínit také vítěze poslední z veteránských kategorií, mužů starších šedesáti let. Tím se stal nedávný stříbrný medailista z veteránského silničního mistrovství republiky Manfred Krassa, který reprezentuje chodovský ŠAK.

Závodníkům přálo počasí a pršet začalo až dlouho po skončení závodu. Pořadatelé z Ultrasportu Sokolov jsou spokojení se solidní účastí 44 běžců. Jak se vyjádřila ředitelka závodu Dagmar Hůrková, nad celostátní průměr vyčnívá hlavně účast patnácti žen. Více než třetinová účast něžnějšího pohlaví je na českých běžeckých závodech ojedinělá. Pořadatelé touto cestou děkují všem za účast, obci Královské Poříčí za finanční podporu a kamarádům z AK Sokolov za technickou pomoc.

 

Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky