2009

Šestý ročník K5 opanovali atleti AK Sokolov

V neděli 5.dubna se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již šestý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle.

Na trati dlouhé rovných pět anglických mil (8045 metrů) se nejvíce dařilo běžcům z AK Sokolov. V ženách si absolutní prvenství odnesla po operaci se vracející trojnásobná mistryně republiky v půlmaratonu Ivana Sekyrová. Ta si i v tréninkovém tempu snadno poradila s vítězkou kategorie žen do 34 let a svou oddílovou kolegyní Eliškou Brožovou. Na třetím místě ženského absolutního pořadí doběhla druhá z hlavní kategorie žen do 34 let, taktéž členka AK Sokolov Jana Neradová.

Absolutním vítězem se stal Pavel Procházka. Také on je členem úspěšného AK Sokolov. Procházka za sebou nechal vítěze dvou veteránských kategorií. Karla Hellmicha z Triatletu K.Vary, vítěze padesátníků a Milana Kožáka z AC Start K.Vary, vítěze kategorie čtyřicetiletých. Sluší se zmínit také vítěze poslední z veteránských kategorií, mužů starších šedesáti let. Tím se stal nedávný stříbrný medailista z veteránského silničního mistrovství republiky Manfred Krassa, který reprezentuje chodovský ŠAK.

Závodníkům přálo počasí a pršet začalo až dlouho po skončení závodu. Pořadatelé z Ultrasportu Sokolov jsou spokojení se solidní účastí 44 běžců. Jak se vyjádřila ředitelka závodu Dagmar Hůrková, nad celostátní průměr vyčnívá hlavně účast patnácti žen. Více než třetinová účast něžnějšího pohlaví je na českých běžeckých závodech ojedinělá. Pořadatelé touto cestou děkují všem za účast, obci Královské Poříčí za finanční podporu a kamarádům z AK Sokolov za technickou pomoc.

 

Ve zkratce

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

22.12. Svátek oslavil benjamínek klubu, Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

20.12. Svátek oslavila Dagmar Hůrková. Přejeme vše nejlepší.

14.12. Výsledky série lezeckých závodů pro děti Překližka cup, ve kterých Matouš Hůrka obsadil těsně čtvrté místo.

9.12. Matouš Hůrka obsadil třetí místo na boulderingových závodech Mikulášská open cup ve Stříbře. Výsledky.

2.12. Matouš Hůrka obsadil o minulém víkendu 2. místo ve 3. kole boulderingového seriálu V Tahu! Cup. V celkovém pořadí seriálu skončil na třetím místě. Výsledky 3. kola.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
Využijte naši nabídku rotopedů a udělejte něco pro své zdraví a svou kondici.