Archive for Duben, 2014

Třetí účastnický rekord v řadě

Běžecký boom v České republice se odrazil i na naší běžecké akci. V krásném jarním počasí si osmikilometrovou trať 11. ročníku závodu, vedoucího z Královského Poříčí po cyklostezce na obrátku kilometr před Loktem a zpět, přišlo proběhnout rekordních 85 běžců. Tím byl překonán účastnický rekord z loňského roku o 16 běžců. Organizátoři z Ultrasportu Sokolov byli velmi potěšeni, a to je přitom čekaly ještě kvalitní sportovní výkony.

Ten nejkvalitnější zaběhl absolutní vítěz, a tím i vítěz kategorie do 39 let, Jan Sokol z AK Sokolov, když časem 27:09 zaostal jen o 14 sekund za traťovým rekordem. O 31 vteřin později doběhl Tomáš Ekl reprezentující Iron Stars Beroun. Třetí potom skončil vítěz kategorie mužů do 49 let Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary časem 27:49. Pod třicet minut se dostal ještě druhý z této kategorie Slávek Švejdar z Triatletu Karlovy Vary. Kategorii padesátníků opanoval v čase 31:09 Michal Landiga běžící v dresu Lyžařského klubu Abertamy a vítězství šedesátníků pro sebe získal Petr Szász z pořádajícího klubu.

Nejrychlejší z žen byla vítězka kategorie 35-49 let Romana Lubinová z SC Start Karlovy Vary v čase 34:14. Jen o 6 vteřin později doběhla druhá absolutně i v této kategorii karlovarská Gabriela Švejdarová. Třetí skončila Martina Kabilová z ACES Teamu Karlovy Vary. Absolutně čtvrtá doběhla vítězka kategorie do 34 let Anna Nunvářová z Interplast Sportu. V kategorii zralých dam brala zlatou medaili karlovaračka Iveta Vyšínová.

Děkujeme všem, kteří se přijeli proběhnout, ustanovit tím nový účastníky rekord a také vytvořit tu správnou pohodovou běžeckou atmosféru. Rádi jsme vás viděli a rádi vás uvidíme i napřesrok.

Zde najdete výsledky závodu.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.