2013

Mrazivé jubileum ozdobil účastnický rekord

Původně jsme vám – běžcům chtěli k desátému ročníku připravit pár specialitek. Prodloužit trať o dva kilometry (desátý ročník = deset kilometrů), zázemí na statku Bernard, pamětní ceny atd. Plány byly velkolepé, jenže člověk míní a život mění. Už v loňském létě, kdy se nám narodil nedonošený syn Šimon, jsme zavětřili potíže a nakonec se ukázalo, že závod o třídu výš je prostě nyní mimo naše kapacity. A tak jsme přestali brát desítku před názvem našeho závodu v potaz a zachovali se, jakoby se žádné jubileum nekonalo. Jakoby se nechumelilo.

A ono se vlastně nechumelilo. Sice na tuto dobu nezvykle mrzlo, ale vločky se z nebe snesly jen výjimečně, možná si jich mnozí ani nevšimli. Velmi jste nás, milí běžci, překvapili svou účastí. A je pěkné, že když jsme vám nemohli k jubileu nadělit dárek v podobě propracovanější akce my, nadělili jste nám jej v podobě účastnického rekordu vy. Šedesát devět běhuchtivých lidiček je v počasí, kdy rtuť teploměru tvrdošíjně odmítala opustit pozici nacházející se pod nulou, více než skvělá účast. A za tu vám ještě jednou děkujeme.

S tvrdou umrzlou tratí, ozdobenou jen velmi zřídka několika zamrzlými loužemi, se nejlépe popasoval Pavel Procházka z AK Sokolov. Kromě toho, že je ve formě, dokládá jeho čas pouhých 17 vteřin za traťovým rekordem i to, že zmrzlá trať umožňovala zaběhnutí opravdu kvalitních časů. Za Pavlem se seřadili vítězové veteránských kategorií. Druhý byl vítěz čtyřicátníků Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a třetí padesátník Čeněk Filingr reprezentující Triatlet Karlovy Vary.

Jako pořadatelům nám bylo velkou ctí přivítat na trase olympioničku Ivanu Sekyrovou, která kralovala ženám a za sebou nechala kromě tří prvních i všechny muže. Druhá proběhla cílem vítězka kategorie žen do 34 let, věkem sotva dorostenka Barbora Pribičinová za Triatletu a třetí byla druhá veteránka Renata Zatloukalová z ACES teamu Karlovy Vary, když jen těsně o tři vteřiny porazila svou klubovou kolegyni Gábinu Švejdarovou (2. v kat. nad 35 let).

Na pátém a šestém místě absolutního pořadí se umístili stříbrní z kategorie mužů veteránů nad 40 let, resp. mladých do 39 let. A to tvůrce Nočních můr Pavel Fišer a sokolovský orienťák Karel Rambousek. V kategorii padesátníku byl druhý karlovarský Jiří Vyšín a v šedesátnících pak Oldřich Dvořák z Triatletu. Druhá v mladší z ženských kategorii doběhla Eva Roudnická z AK Sokolov.

Třetí místa v kategoriích obsadili Nový (AK Sokolov), Z. Procházka (ACES KV), Szász (Ultrasport Sokolov), Václavek (ŠAK Chodov), Kleinová (M.Lázně) a již zmiňovaná Švejdarová.

Ještě jednou si na konci tohoto článku dovolím všem účastníkům poděkovat za hojnou účast a budu doufat, že se setkáme na startu Královské pětimíle, před jejímž názvem budou dvě jedničky. Ale nebojte se, jedenáct kilometrů pro vás nechystáme…. :)

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.