Archive for Březen, 2010

Sedmá Královská pětimíle v režii sokolovského Sokola

Na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte se v den, kdy se loučí zima a začíná astronomické jaro, tedy v sobotu 20. března uskutečnil za podpory obce Královské Poříčí již sedmý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Třetí závod Ligy běžců Karlovarského kraje se odehrál na náročné, blátivé a místy dokonce ledovaté trati. Tu si proběhlo 36 běžců a běžkyň, což  podle vyjádření Dagmar Hůrkové – ředitelky závodu a zároveň předsedkyně pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov je zatím nejslabší účast ze všech sedmi ročníků, která se ovšem dala tak trochu očekávat. Počasí ani trať nebyly běžcům příliš nakloněny a navíc se ve stejném termínu konalo Mistrovství ČR v krosu, kterého se část běžců regionu účastnila.

Nikým neohrožovaný si pro vítězství v letošní K5 (jak pořadatelé svému závodu zkráceně přezdívají) doběhl Jan Sokol z AK Sokolov, který se i s letošním náročným povrchem popral v solidním čase 27:35. Za sebou nechal o téměř dvě minuty Slávka Švejdara z karlovarského Triatletu a o více než dvě minuty Karla Rambouska z Klubu orientačních běžců Sokolov. Jako první žena se v cíli objevila Radka Lelková z Triatletu Karlovy Vary. Druhá protnula pomyslnou cílovou pásku vítězka kategorie žen nad 35 let Martina Kabilová z karlovarského ACESu. Na bronzovou příčku se prosadila opět zástupkyně sokolovských orientačních běžců, Monika Procházková.

V kategorii běžců 40-49 let dominoval Milan Kožák běžící za AC Start Karlovy Vary, který obsadil celkově 4.místo. Doma, tedy v rukou běžce pořádajícího klubu Petra Szásze, zůstala zlatá medaile z kategorie běžců nad padesát let (celkově 12. místo) a z kategorie mužů, kteří mají na krku šedesát křížků a více, si prvenství odnesl Manfred Krassa z chodovského ŠAKu (celkově 19.)

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky