Archive for Srpen, 2011

Zátopkův zlatý týden

Vyhlášení Mistrovství kraje na 10000 metrů

Vyhlášení Mistrovství kraje na 10000 metrů

Přesně ve stejné dny (a dokonce se stejnými časy startu), kdy Emil Zátopek na Olympijských hrách v Helsinkách roku 1952 vybojoval trojici olympijských vítězství v závodech na 10.000 m, 5.000 m a v maratónu,  proběhla trojice stejných závodů v  Plzni na Zátopkově zlatém týdnu. Tento netradiční trojboj, který je poctou slavnému českému běžci, jemuž se v Helsinkách povedlo něco, co už nikomu později, se konal od 20. do 27. července. Dvacátého proběhla desítka v Plzni, dvacátého čtvrtého pětka ve Stříbře a sedmadvacátého pak závěrečný maratón v Plzni u Bolevských rybníků.

Této netradiční série se zúčastnili také běžci Ultrasportu. Kompletní Zátopkův zlatý týden dokončila Dáša Hůrková, která se tak zařadila mezi pouhých jedenáct běžců, kterým se to letos povedlo. Jelikož z těchto jedenácti běžců byly pouhé dvě ženy, obsadila v tomto seriálu 2.místo. V maratónu skončila třetí, na desítce čtvrtá a na pětce sedmá. Jednotlivé závody byly také Mistrovstvím Plzeňského a Karlovarského kraje a Dáše se podařilo vybojovat bronzovou medaili na trati 10000 metrů a na poloviční trati skončila pátá. Paradoxně na maratónu, kde si nejvíce věřila, je bez umístění, neboť se na startu nesešli tři závodnice z kraje, aby mohly být výsledky vyhlášeny.

Tří závodů se zúčastnil také Jiří Hůrka. Namísto maratónu však zvolil pouze vložený závod na deset kilometrů, kde vybojoval druhé místo.  V běhu na 10.000 metrů skončil 30. (9. v Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje)  a na pětce 34. (11. v MPlzKVK).

Pouze maratónu se zúčastnil Petr Szász, který v horkém počasí nebyl se svým výkonem absolutně spokojený, ale přesto vybojoval 1.místo ve své kategorii, celkově 32. a 7. v MPlzKVK.

Výsledky závodů na 10000 metrů, na 5000 metrů, maratónu a celého Zlatého týdne.

Ve zkratce

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde