Archive for Srpen, 2011

Zátopkův zlatý týden

Vyhlášení Mistrovství kraje na 10000 metrů

Přesně ve stejné dny (a dokonce se stejnými časy startu), kdy Emil Zátopek na Olympijských hrách v Helsinkách roku 1952 vybojoval trojici olympijských vítězství v závodech na 10.000 m, 5.000 m a v maratónu,  proběhla trojice stejných závodů v  Plzni na Zátopkově zlatém týdnu. Tento netradiční trojboj, který je poctou slavnému českému běžci, jemuž se v Helsinkách povedlo něco, co už nikomu později, se konal od 20. do 27. července. Dvacátého proběhla desítka v Plzni, dvacátého čtvrtého pětka ve Stříbře a sedmadvacátého pak závěrečný maratón v Plzni u Bolevských rybníků.

Této netradiční série se zúčastnili také běžci Ultrasportu. Kompletní Zátopkův zlatý týden dokončila Dáša Hůrková, která se tak zařadila mezi pouhých jedenáct běžců, kterým se to letos povedlo. Jelikož z těchto jedenácti běžců byly pouhé dvě ženy, obsadila v tomto seriálu 2.místo. V maratónu skončila třetí, na desítce čtvrtá a na pětce sedmá. Jednotlivé závody byly také Mistrovstvím Plzeňského a Karlovarského kraje a Dáše se podařilo vybojovat bronzovou medaili na trati 10000 metrů a na poloviční trati skončila pátá. Paradoxně na maratónu, kde si nejvíce věřila, je bez umístění, neboť se na startu nesešli tři závodnice z kraje, aby mohly být výsledky vyhlášeny.

Tří závodů se zúčastnil také Jiří Hůrka. Namísto maratónu však zvolil pouze vložený závod na deset kilometrů, kde vybojoval druhé místo.  V běhu na 10.000 metrů skončil 30. (9. v Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje)  a na pětce 34. (11. v MPlzKVK).

Pouze maratónu se zúčastnil Petr Szász, který v horkém počasí nebyl se svým výkonem absolutně spokojený, ale přesto vybojoval 1.místo ve své kategorii, celkově 32. a 7. v MPlzKVK.

Výsledky závodů na 10000 metrů, na 5000 metrů, maratónu a celého Zlatého týdne.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.