2007

Královská pětimíle počtvrté

Poslední březnovou sobotu se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již čtvrtý ročník Královské pětimíle. Běžeckého závodu dlouhého rovných pět anglických mil (tedy 8.045m) se zúčastnilo 53 běžců a běžkyň. Běželo se za celkem příznivého běžeckého počasí, a tak nebyla nouze o traťové rekordy. Veterán Karel Hellmich, hájící dres Triatletu K.Vary, si doslova pohrál s mnohdy o více než dvacet let mladšími soupeři a suverénně zvítězil. Dokázal přitom překonat nejen svůj traťový rekord kategorie mužů 40-49 let, ale časem 26:55 o patnáct vteřin vylepšil i rekord absolutní, který od 1.ročníku držel Martin Mikeš. Druhé místo obsadil vítěz kategorie do 39 let sokolovský Pavel Procházka a třetí doběhl opět veterán Milan Kožák z AC Start K.Vary. V mužské kategorii nad 50 let zvítězil Michal Landiga z LK Abertamy a v mužích šedesátnících Manfred Krassa ze ŠAKu Chodov, kteří také vylepšili traťové rekordy těchto kategorií.

V ženách jednoznačně dominovala mistryně republiky v půlmaratónu a stříbrná medailistka z nedávného MČR v krosu Ivana Sekyrová. Běžkyně AK Sokolov dokázala posunout hodnotu ženského traťového rekordu o minutu a čtyřicet sedm vteřin na 28:35, přičemž druhou Ivetu Vyšínovou z K.Varů za sebou nechala o více než osm minut.

Díky podpoře obce Královské Poříčí mohla být po vyhlášení vylosována tombola a také vyhlášena speciální cena „Trofej zlatého středu“, kterou získal Martin Kalvas z ACES teamu K.Vary, když se nejvíce přiblížil průměrnému času, vypočtenému z časů všech kteří dokončili závod.

 

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky