2007

Královská pětimíle počtvrté

Poslední březnovou sobotu se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již čtvrtý ročník Královské pětimíle. Běžeckého závodu dlouhého rovných pět anglických mil (tedy 8.045m) se zúčastnilo 53 běžců a běžkyň. Běželo se za celkem příznivého běžeckého počasí, a tak nebyla nouze o traťové rekordy. Veterán Karel Hellmich, hájící dres Triatletu K.Vary, si doslova pohrál s mnohdy o více než dvacet let mladšími soupeři a suverénně zvítězil. Dokázal přitom překonat nejen svůj traťový rekord kategorie mužů 40-49 let, ale časem 26:55 o patnáct vteřin vylepšil i rekord absolutní, který od 1.ročníku držel Martin Mikeš. Druhé místo obsadil vítěz kategorie do 39 let sokolovský Pavel Procházka a třetí doběhl opět veterán Milan Kožák z AC Start K.Vary. V mužské kategorii nad 50 let zvítězil Michal Landiga z LK Abertamy a v mužích šedesátnících Manfred Krassa ze ŠAKu Chodov, kteří také vylepšili traťové rekordy těchto kategorií.

V ženách jednoznačně dominovala mistryně republiky v půlmaratónu a stříbrná medailistka z nedávného MČR v krosu Ivana Sekyrová. Běžkyně AK Sokolov dokázala posunout hodnotu ženského traťového rekordu o minutu a čtyřicet sedm vteřin na 28:35, přičemž druhou Ivetu Vyšínovou z K.Varů za sebou nechala o více než osm minut.

Díky podpoře obce Královské Poříčí mohla být po vyhlášení vylosována tombola a také vyhlášena speciální cena „Trofej zlatého středu“, kterou získal Martin Kalvas z ACES teamu K.Vary, když se nejvíce přiblížil průměrnému času, vypočtenému z časů všech kteří dokončili závod.

 

Ve zkratce

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

22.12. Svátek oslavil benjamínek klubu, Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

20.12. Svátek oslavila Dagmar Hůrková. Přejeme vše nejlepší.

14.12. Výsledky série lezeckých závodů pro děti Překližka cup, ve kterých Matouš Hůrka obsadil těsně čtvrté místo.

9.12. Matouš Hůrka obsadil třetí místo na boulderingových závodech Mikulášská open cup ve Stříbře. Výsledky.

2.12. Matouš Hůrka obsadil o minulém víkendu 2. místo ve 3. kole boulderingového seriálu V Tahu! Cup. V celkovém pořadí seriálu skončil na třetím místě. Výsledky 3. kola.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain