2007

Královská pětimíle počtvrté

Poslední březnovou sobotu se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již čtvrtý ročník Královské pětimíle. Běžeckého závodu dlouhého rovných pět anglických mil (tedy 8.045m) se zúčastnilo 53 běžců a běžkyň. Běželo se za celkem příznivého běžeckého počasí, a tak nebyla nouze o traťové rekordy. Veterán Karel Hellmich, hájící dres Triatletu K.Vary, si doslova pohrál s mnohdy o více než dvacet let mladšími soupeři a suverénně zvítězil. Dokázal přitom překonat nejen svůj traťový rekord kategorie mužů 40-49 let, ale časem 26:55 o patnáct vteřin vylepšil i rekord absolutní, který od 1.ročníku držel Martin Mikeš. Druhé místo obsadil vítěz kategorie do 39 let sokolovský Pavel Procházka a třetí doběhl opět veterán Milan Kožák z AC Start K.Vary. V mužské kategorii nad 50 let zvítězil Michal Landiga z LK Abertamy a v mužích šedesátnících Manfred Krassa ze ŠAKu Chodov, kteří také vylepšili traťové rekordy těchto kategorií.

V ženách jednoznačně dominovala mistryně republiky v půlmaratónu a stříbrná medailistka z nedávného MČR v krosu Ivana Sekyrová. Běžkyně AK Sokolov dokázala posunout hodnotu ženského traťového rekordu o minutu a čtyřicet sedm vteřin na 28:35, přičemž druhou Ivetu Vyšínovou z K.Varů za sebou nechala o více než osm minut.

Díky podpoře obce Královské Poříčí mohla být po vyhlášení vylosována tombola a také vyhlášena speciální cena „Trofej zlatého středu“, kterou získal Martin Kalvas z ACES teamu K.Vary, když se nejvíce přiblížil průměrnému času, vypočtenému z časů všech kteří dokončili závod.

 

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky