2007

Královská pětimíle počtvrté

Poslední březnovou sobotu se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již čtvrtý ročník Královské pětimíle. Běžeckého závodu dlouhého rovných pět anglických mil (tedy 8.045m) se zúčastnilo 53 běžců a běžkyň. Běželo se za celkem příznivého běžeckého počasí, a tak nebyla nouze o traťové rekordy. Veterán Karel Hellmich, hájící dres Triatletu K.Vary, si doslova pohrál s mnohdy o více než dvacet let mladšími soupeři a suverénně zvítězil. Dokázal přitom překonat nejen svůj traťový rekord kategorie mužů 40-49 let, ale časem 26:55 o patnáct vteřin vylepšil i rekord absolutní, který od 1.ročníku držel Martin Mikeš. Druhé místo obsadil vítěz kategorie do 39 let sokolovský Pavel Procházka a třetí doběhl opět veterán Milan Kožák z AC Start K.Vary. V mužské kategorii nad 50 let zvítězil Michal Landiga z LK Abertamy a v mužích šedesátnících Manfred Krassa ze ŠAKu Chodov, kteří také vylepšili traťové rekordy těchto kategorií.

V ženách jednoznačně dominovala mistryně republiky v půlmaratónu a stříbrná medailistka z nedávného MČR v krosu Ivana Sekyrová. Běžkyně AK Sokolov dokázala posunout hodnotu ženského traťového rekordu o minutu a čtyřicet sedm vteřin na 28:35, přičemž druhou Ivetu Vyšínovou z K.Varů za sebou nechala o více než osm minut.

Díky podpoře obce Královské Poříčí mohla být po vyhlášení vylosována tombola a také vyhlášena speciální cena „Trofej zlatého středu“, kterou získal Martin Kalvas z ACES teamu K.Vary, když se nejvíce přiblížil průměrnému času, vypočtenému z časů všech kteří dokončili závod.

 

Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky