Kde: cyklostezka z Královského Poříčí do Lokte
Co: 8.ročník běžeckého závodu Královská pětimíle
Kolik: 8045 metrů

Letí to, letí. Letos jsme opravdu uspořádali již osmý ročník Královské pětimíle, kterému familiárně přezdíváme K5. Předpovědní modely, rosničky a meteorologové nás vzhledem k tomu, že letos nebyl k dispozici Královský hostinec, hodně vystrašili. Právě na sobotu totiž předpověděli jediný den s opravdu špatným počasím v dlouhé řadě dnů s počasím pěkným. Slota se však naštěstí nekonala a přestože bylo celkem chladno, párkrát na nás vykouklo i sluníčko.

V rozhodný den pro Sčítání lidu, domů a bytů 2011 sečetli organizátoři na startu závodu 57 běžců a běžkyň. A jelikož všichni v pořádku dorazili do cíle, mohli také nahlásit vyrovnání účastnického rekordu (na startu bylo v roce 2006 o jednoho běžce více).

Padesáti šesti závodníkům brzy po startu ukázal záda pátý z letošního českého krosového mistrovství na mílařské trati Pavel Procházka z AK Sokolov. Svůj náskok až do cíle pouze zvyšoval a druhého v absolutním pořadí (vítěze kategorie čtyřicátníků) Milana Kožáka z AC Startu K.Vary za sebou nechal o více než minutu. Třetí skončil o dalších devět vteřin zpět také čtyřicátník Slávek Švejdar (Triatlet K.Vary).

Abychom měli kategorii čtyřicátníků kompletní, je nutno dodat, že pro bronzovou medaili si doběhl Jiří Hadrava (TJ Slavia K.Vary), který absolutně obsadil páté místo.

V absolutním pořadí na čtvrtém místě, ale ve své kategorii padesátníků jednoznačně vítězně, proťal pomyslnou cílovou pásku Michal Landiga běžící v dresu LK Abertamy. O dvě minuty za Landigou skončil na druhém místě Pavel Krieger z AK Sokolov. Jediným zástupcem pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov na bedně pak byl právě v této kategorii Petr Szász. Tomu se podařilo protlačit na bednu v každém ze svých startů na K5 a celkově byl mezi prvními třemi už po sedmé (4-1-2).

Šedesátníky povodil od začátku až do konce „zelenáč“ této kategorie, cyklista TJ Slavia K.Vary Karel Rouča. Za sebou nechal favorita Manfreda Krassu z ŠAKu Chodov. Na bronzový stupínek se postavil další chodovský běžec Bohuslav Václavek.

Při neúčasti mistrovskými medailemi ověnčené Ivany Sekyrové, která startovala na vložené desítce při MČR v běhu na 100 km, se o čelní posty porvalo mládí. A to doslova. Ze souboje dvanáctileté Báry Pribičinové (Triatlet K.Vary) a o rok mladší Elišky Brožkové (MDDM Ostrov) vyšla vítězně prvně jmenovaná, nedávná stříbrná medailistka z MČR v krosu kategorie mladších žákyň. Třetí v absolutním pořadí skončila vítězka kategorie žen nad 35 let, zástupkyně lyžařského klubu z Abertam Eva Hejtmánková.

O druhé místo ve veteránské kategorii svedly tuhý souboj Martina Kabilová (ACES Team K.Vary) a Radka Lelková (TJ Slavia K.Vary). O tři vteřiny dříve v cíli byla nakonec Martina.

Obě mladší žákyně doplnila na stupních vítězů kategorie žen do 34 let Eva Roudnická startující za AK Sokolov.

Za organizátory bych chtěl všem běžcům poděkovat za účast (vyrovnání účastnického rekordu nám udělalo radost) a obci Královské Poříčí za vytrvalou podporu, neb právě vytrvalost je tou vlastností, které si lidé jako my velmi cení.

Výsledky.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.