2010

Sedmá Královská pětimíle v režii sokolovského Sokola

Na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte se v den, kdy se loučí zima a začíná astronomické jaro, tedy v sobotu 20. března uskutečnil za podpory obce Královské Poříčí již sedmý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Třetí závod Ligy běžců Karlovarského kraje se odehrál na náročné, blátivé a místy dokonce ledovaté trati. Tu si proběhlo 36 běžců a běžkyň, což  podle vyjádření Dagmar Hůrkové – ředitelky závodu a zároveň předsedkyně pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov je zatím nejslabší účast ze všech sedmi ročníků, která se ovšem dala tak trochu očekávat. Počasí ani trať nebyly běžcům příliš nakloněny a navíc se ve stejném termínu konalo Mistrovství ČR v krosu, kterého se část běžců regionu účastnila.

Nikým neohrožovaný si pro vítězství v letošní K5 (jak pořadatelé svému závodu zkráceně přezdívají) doběhl Jan Sokol z AK Sokolov, který se i s letošním náročným povrchem popral v solidním čase 27:35. Za sebou nechal o téměř dvě minuty Slávka Švejdara z karlovarského Triatletu a o více než dvě minuty Karla Rambouska z Klubu orientačních běžců Sokolov. Jako první žena se v cíli objevila Radka Lelková z Triatletu Karlovy Vary. Druhá protnula pomyslnou cílovou pásku vítězka kategorie žen nad 35 let Martina Kabilová z karlovarského ACESu. Na bronzovou příčku se prosadila opět zástupkyně sokolovských orientačních běžců, Monika Procházková.

V kategorii běžců 40-49 let dominoval Milan Kožák běžící za AC Start Karlovy Vary, který obsadil celkově 4.místo. Doma, tedy v rukou běžce pořádajícího klubu Petra Szásze, zůstala zlatá medaile z kategorie běžců nad padesát let (celkově 12. místo) a z kategorie mužů, kteří mají na krku šedesát křížků a více, si prvenství odnesl Manfred Krassa z chodovského ŠAKu (celkově 19.)

 

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky