2010

Sedmá Královská pětimíle v režii sokolovského Sokola

Na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte se v den, kdy se loučí zima a začíná astronomické jaro, tedy v sobotu 20. března uskutečnil za podpory obce Královské Poříčí již sedmý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Třetí závod Ligy běžců Karlovarského kraje se odehrál na náročné, blátivé a místy dokonce ledovaté trati. Tu si proběhlo 36 běžců a běžkyň, což  podle vyjádření Dagmar Hůrkové – ředitelky závodu a zároveň předsedkyně pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov je zatím nejslabší účast ze všech sedmi ročníků, která se ovšem dala tak trochu očekávat. Počasí ani trať nebyly běžcům příliš nakloněny a navíc se ve stejném termínu konalo Mistrovství ČR v krosu, kterého se část běžců regionu účastnila.

Nikým neohrožovaný si pro vítězství v letošní K5 (jak pořadatelé svému závodu zkráceně přezdívají) doběhl Jan Sokol z AK Sokolov, který se i s letošním náročným povrchem popral v solidním čase 27:35. Za sebou nechal o téměř dvě minuty Slávka Švejdara z karlovarského Triatletu a o více než dvě minuty Karla Rambouska z Klubu orientačních běžců Sokolov. Jako první žena se v cíli objevila Radka Lelková z Triatletu Karlovy Vary. Druhá protnula pomyslnou cílovou pásku vítězka kategorie žen nad 35 let Martina Kabilová z karlovarského ACESu. Na bronzovou příčku se prosadila opět zástupkyně sokolovských orientačních běžců, Monika Procházková.

V kategorii běžců 40-49 let dominoval Milan Kožák běžící za AC Start Karlovy Vary, který obsadil celkově 4.místo. Doma, tedy v rukou běžce pořádajícího klubu Petra Szásze, zůstala zlatá medaile z kategorie běžců nad padesát let (celkově 12. místo) a z kategorie mužů, kteří mají na krku šedesát křížků a více, si prvenství odnesl Manfred Krassa z chodovského ŠAKu (celkově 19.)

 

Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky