2010

Sedmá Královská pětimíle v režii sokolovského Sokola

Na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte se v den, kdy se loučí zima a začíná astronomické jaro, tedy v sobotu 20. března uskutečnil za podpory obce Královské Poříčí již sedmý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Třetí závod Ligy běžců Karlovarského kraje se odehrál na náročné, blátivé a místy dokonce ledovaté trati. Tu si proběhlo 36 běžců a běžkyň, což  podle vyjádření Dagmar Hůrkové – ředitelky závodu a zároveň předsedkyně pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov je zatím nejslabší účast ze všech sedmi ročníků, která se ovšem dala tak trochu očekávat. Počasí ani trať nebyly běžcům příliš nakloněny a navíc se ve stejném termínu konalo Mistrovství ČR v krosu, kterého se část běžců regionu účastnila.

Nikým neohrožovaný si pro vítězství v letošní K5 (jak pořadatelé svému závodu zkráceně přezdívají) doběhl Jan Sokol z AK Sokolov, který se i s letošním náročným povrchem popral v solidním čase 27:35. Za sebou nechal o téměř dvě minuty Slávka Švejdara z karlovarského Triatletu a o více než dvě minuty Karla Rambouska z Klubu orientačních běžců Sokolov. Jako první žena se v cíli objevila Radka Lelková z Triatletu Karlovy Vary. Druhá protnula pomyslnou cílovou pásku vítězka kategorie žen nad 35 let Martina Kabilová z karlovarského ACESu. Na bronzovou příčku se prosadila opět zástupkyně sokolovských orientačních běžců, Monika Procházková.

V kategorii běžců 40-49 let dominoval Milan Kožák běžící za AC Start Karlovy Vary, který obsadil celkově 4.místo. Doma, tedy v rukou běžce pořádajícího klubu Petra Szásze, zůstala zlatá medaile z kategorie běžců nad padesát let (celkově 12. místo) a z kategorie mužů, kteří mají na krku šedesát křížků a více, si prvenství odnesl Manfred Krassa z chodovského ŠAKu (celkově 19.)

 

Ve zkratce

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

22.12. Svátek oslavil benjamínek klubu, Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

20.12. Svátek oslavila Dagmar Hůrková. Přejeme vše nejlepší.

14.12. Výsledky série lezeckých závodů pro děti Překližka cup, ve kterých Matouš Hůrka obsadil těsně čtvrté místo.

9.12. Matouš Hůrka obsadil třetí místo na boulderingových závodech Mikulášská open cup ve Stříbře. Výsledky.

2.12. Matouš Hůrka obsadil o minulém víkendu 2. místo ve 3. kole boulderingového seriálu V Tahu! Cup. V celkovém pořadí seriálu skončil na třetím místě. Výsledky 3. kola.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde