2006

Přes nepřízeň počasí překonala K5 účastnický rekord

Třetí ročník běžeckého závodu Královská pětimíle (familiérně přezdívaného K5) se konal v sobotu 25.3. na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte. Závod proběhl za nepříznivého počasí. Teplota dosáhla 3,5°C a střídal se vydatný déšť s mrholením. Na třetině tratě ležela zmrzlá sněhová krusta. Přesto mohli být pořadatelé z Ultrasportu Sokolov spokojeni s překonáním několika rekordů. První byl účastnický. Poprvé se podařilo překonat hranici padesáti účastníků, když se na start postavilo 58 běžců a do cíle jich doběhlo o jednoho méně.

Absolutním vítězem závodu se stal Pavel Procházka z AK Sokolov, před Karlem Hellmichem z Triatletu K.Vary, který překonal traťový rekord veteránů nad 40 let. Třetí doběhl Milan Kožák.

Vítězkou mezi ženami se stala čerstvá veteránka Ivana Sekyrová, taktéž reprezentantka AK Sokolov, která dokázala pokořit svůj traťový rekord o 27 vteřin a nechala za sebou vítězku kategorie do 34 let Elišku Brožovou a druhou z této kategorie Barboru Beranovou, obě běžící v dresu KOB Baník Sokolov.

Traťový rekord kategorie padesátiletých mužů padl zásluhou Petra Szásze z Ultrasportu Sokolov a kategorii nejstarších veteránů nad 60 let vyhrál Manfred Krassa z chodovského ŠAKu.

Po předloňské ceně pro Nejvytrvalejšího účastníka (tedy toho, který strávil na trati nejvíce času) a po loňském vyhlášení Skokana roku, byla letos vyhlášena speciální cena – Vylosovaný vítěz. Vítězka závodu vytáhla z osudí číslo Tomáše Kováře, který následně vylosoval ceny z tomboly.

Celý závod bylo možno uspořádat díky finanční i morální podpoře obce Královské Poříčí. Teplý čaj pro všechny běžce zajistil Královský hostinec, kde se také konalo vyhlášení celé akce.

 

Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky