2006

Přes nepřízeň počasí překonala K5 účastnický rekord

Třetí ročník běžeckého závodu Královská pětimíle (familiérně přezdívaného K5) se konal v sobotu 25.3. na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte. Závod proběhl za nepříznivého počasí. Teplota dosáhla 3,5°C a střídal se vydatný déšť s mrholením. Na třetině tratě ležela zmrzlá sněhová krusta. Přesto mohli být pořadatelé z Ultrasportu Sokolov spokojeni s překonáním několika rekordů. První byl účastnický. Poprvé se podařilo překonat hranici padesáti účastníků, když se na start postavilo 58 běžců a do cíle jich doběhlo o jednoho méně.

Absolutním vítězem závodu se stal Pavel Procházka z AK Sokolov, před Karlem Hellmichem z Triatletu K.Vary, který překonal traťový rekord veteránů nad 40 let. Třetí doběhl Milan Kožák.

Vítězkou mezi ženami se stala čerstvá veteránka Ivana Sekyrová, taktéž reprezentantka AK Sokolov, která dokázala pokořit svůj traťový rekord o 27 vteřin a nechala za sebou vítězku kategorie do 34 let Elišku Brožovou a druhou z této kategorie Barboru Beranovou, obě běžící v dresu KOB Baník Sokolov.

Traťový rekord kategorie padesátiletých mužů padl zásluhou Petra Szásze z Ultrasportu Sokolov a kategorii nejstarších veteránů nad 60 let vyhrál Manfred Krassa z chodovského ŠAKu.

Po předloňské ceně pro Nejvytrvalejšího účastníka (tedy toho, který strávil na trati nejvíce času) a po loňském vyhlášení Skokana roku, byla letos vyhlášena speciální cena – Vylosovaný vítěz. Vítězka závodu vytáhla z osudí číslo Tomáše Kováře, který následně vylosoval ceny z tomboly.

Celý závod bylo možno uspořádat díky finanční i morální podpoře obce Královské Poříčí. Teplý čaj pro všechny běžce zajistil Královský hostinec, kde se také konalo vyhlášení celé akce.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.