Archive for Březen, 2017

Královská pětimíle již počtrnácté

Start Královské pětimíle 2017

Pětadvacátého března se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte konal již 14. ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. I když ráno docela přituhlo, tak na samotný závod už bylo příjemné běžecké počasí. Slunečno a teplota lehce přes deset stupňů ve stínu. Konkurence okolních běžeckých podniků rok od roku roste, takže k účastnickým rekordům překonávajícím 80 běžců jsme se letos nepřiblížili, ale i 58 běžců na startu i v cíli, je moc pěkný „výsledek“.

Prvním ze zmíněných 58 běžců, který proběhl cílem, byl Pavel Procházka z AK Sokolov, který tak zopakoval loňské vítězství a celkově vyhrál již posedmé. Druhý se v cíli objevil Radek Sedněv z Triatletu Karlovy Vary a třetí potom vítěz veteránů nad 50 let Čeněk Filingr ze stejného klubu. Vítěz mužů nad 40 let Štěpán Boháček běžící v dresu Run Sport teamu obsadil celkově 4. místo. Jednu příčku za ním doběhl třetí muž kategorie do 39 let, triatleťák Radek Krummer. Jako šestá protnula cílovou pásku nejlepší žena a vítězka kategorie nad 35 let, olympionička Ivana Sekyrová reprezentující AK Sokolov, když za sebou nechala kromě většiny mužů také Romanu Lubinovou z SC Startu Karlovy Vary a Martinu Stehlíkovou z SOHV Abertamy, druhou a třetí ze stejné kategorie. Ještě před nimi doběhli do cíle Jiří Hadrava (AK Sokolov) a Dušan Parihuzič (Živé Sokolovsko), medailisté kategorie nad 40 let a také Kamil Kovář (SpoKaTo Sokolov) stříbrný medailista kategorie padesátníků. Pro bronz v padesátnících si doběhl Miloslav Zítka – reprezentant ŠAKu Chodov a trenér iniciativy „Rozběháme Karlovy Vary“, jejíž členové se závodu také zúčastnili a pomohli tak k radosti pořadatelů rozšířit startovní pole.

Kategorii nejmladších žen zcela ovládly reprezentantky Triatletu Karlovy Vary v pořadí Anna Korbová, Barbora Loufková a Nela Kristenová. V nejstarších mužích bral zlato Jiří Westrmaier z Kolové, stříbro člen pořádajícího Ultrasportu Sokolov Petr Szász a bronz Jiří Královec z Atletického Klubu Sokolov.

Ještě vám dlužíme kompletní výsledky letošní Královské pětimíle a za rok se na vás budeme těšit při jubilejním patnáctém ročníku.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.