Author Archive

15. ročník Královské pětimíle je minulostí

Přestože bylo 17. března, zima se ještě nechtěla vzdát. Brzy ráno byl jeden stupeň pod nulou a odpoledne rtuť teploměru klesla ještě o čtyři stupně níž. I tak stálo v jedenáct hodin na startu jubilejního a dost možná také posledního, patnáctého ročníku Královské pětimíle třicet šest „otužilců“.

S tratí, s mrazivým počasím i se všemi soupeři si hravě poradil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a časem 29:46 zvítězil nejen v kategorii padesátníku, ale hlavně absolutně. Druhý protnul pomyslnou cílovou pásku vítěz kategorie mužů do 39 let Jan Kasal z AK Sokolov a třetí proběhl cílem Václav Bechiňský, druhý z kategorie nejmladších mužů, reprezentující New Roll Rounners.

Z žen se jako první objevila v cílové rovince Kožakova klubová kolegyně Romana Lubinová, vítězka kategorie žen nad 35 let, druhá byla Nela Kristenová z karlovarského Triatletu, pro změnu vítězka ženské kategorie do 34 let a třetí skončila Barbora Kulhánková, druhá ve starší kategorii.

Kategorii čtyřicátníku vyhrál František Brožek z Witte Nejdek a v kategorii šedestáníků uspěl Petr Szász z pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov.

Pořadatelům se nakonec zdařilo i velmi rychle vyhlásit vítěze jednotlivých kategorií, když vše bylo ukončeno již 65 minut po startu závodu. Snad tedy odjížděli všichni spokojeni a nestihli příliš promrznout. Patnáctý ročník je minulostí a kdybychom se na dalším ročníku Královské pětimíle už neviděli, pak všem účastníkům – nejen těm letošním, ale i účastníkům z předchozích čtrnácti ročníků – moc děkujeme a přejeme jim mnoho nejen sportovního zdaru.

Kompletní výsledky najdete tady.

Královská pětimíle již počtrnácté

Start Královské pětimíle 2017

Pětadvacátého března se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte konal již 14. ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. I když ráno docela přituhlo, tak na samotný závod už bylo příjemné běžecké počasí. Slunečno a teplota lehce přes deset stupňů ve stínu. Konkurence okolních běžeckých podniků rok od roku roste, takže k účastnickým rekordům překonávajícím 80 běžců jsme se letos nepřiblížili, ale i 58 běžců na startu i v cíli, je moc pěkný „výsledek“.

Prvním ze zmíněných 58 běžců, který proběhl cílem, byl Pavel Procházka z AK Sokolov, který tak zopakoval loňské vítězství a celkově vyhrál již posedmé. Druhý se v cíli objevil Radek Sedněv z Triatletu Karlovy Vary a třetí potom vítěz veteránů nad 50 let Čeněk Filingr ze stejného klubu. Vítěz mužů nad 40 let Štěpán Boháček běžící v dresu Run Sport teamu obsadil celkově 4. místo. Jednu příčku za ním doběhl třetí muž kategorie do 39 let, triatleťák Radek Krummer. Jako šestá protnula cílovou pásku nejlepší žena a vítězka kategorie nad 35 let, olympionička Ivana Sekyrová reprezentující AK Sokolov, když za sebou nechala kromě většiny mužů také Romanu Lubinovou z SC Startu Karlovy Vary a Martinu Stehlíkovou z SOHV Abertamy, druhou a třetí ze stejné kategorie. Ještě před nimi doběhli do cíle Jiří Hadrava (AK Sokolov) a Dušan Parihuzič (Živé Sokolovsko), medailisté kategorie nad 40 let a také Kamil Kovář (SpoKaTo Sokolov) stříbrný medailista kategorie padesátníků. Pro bronz v padesátnících si doběhl Miloslav Zítka – reprezentant ŠAKu Chodov a trenér iniciativy „Rozběháme Karlovy Vary“, jejíž členové se závodu také zúčastnili a pomohli tak k radosti pořadatelů rozšířit startovní pole.

Kategorii nejmladších žen zcela ovládly reprezentantky Triatletu Karlovy Vary v pořadí Anna Korbová, Barbora Loufková a Nela Kristenová. V nejstarších mužích bral zlato Jiří Westrmaier z Kolové, stříbro člen pořádajícího Ultrasportu Sokolov Petr Szász a bronz Jiří Královec z Atletického Klubu Sokolov.

Ještě vám dlužíme kompletní výsledky letošní Královské pětimíle a za rok se na vás budeme těšit při jubilejním patnáctém ročníku.

K5 2016: Procházka překonal traťový rekord

O Bílé sobotě se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již třináctý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Podle účasti na více než osm kilometrů dlouhé trati usuzujeme, že tentokrát to chlapi měli při pondělním koledování velmi náročné. Zdá se, že žen, které mají natrénováno k úspěšnému velikonočnímu útěku, je čím dál tím více. Tentokráte se jich na startu sešlo neuvěřitelných 29, což je nový ženský účastnický rekord (dosud 22). To, že k celkovému účastnickému rekordu (85 běžců) chyběl pouze jeden běžec, tak mají letos, jak se říká, „na triku“ muži.

Nicméně prapor za ně zvedl, a to opravdu do výše, letošní absolutní vítěz Pavel Procházka z AK Sokolov. Nejenže se stal už šestinásobným absolutním vítězem. Navíc také letos trať K5 doslova prolétl a podařilo se mu překonat devět let starý traťový rekord Karla Hellmicha o sedm vteřin. Na druhém místě proběhl cílovou páskou o téměř dvě minuty později jeho klubový kolega Jan Sokol a stupně vítězů doplnil Radek Krummer.

Hned za medailisty nejmladší mužské kategorie se v absolutním pořadí seřadili medailisté kategorie 40 – 49 let. V pořadí Štěpán Boháček, Slávek Švejdar a Jaroslav Jisl. Kategorii padesátníků ovládl jednoznačně Vladimír Dicá ze Slavoje Bečov nad Teplou a v nejstarší mužské kategorii uspěl Petr Szász z pořádajícího Ultrasportu Sokolov.

V početné ženské konkurenci byla nejúspěšnější vítězka kategorie 35 – 49 let Romana Lubinová běžící v barvách SC Start Karlovy Vary před kolegyněmi z téže kategorie. Druhou Lucií Václavíčkovou z Triatletu Karlovy Vary a třetí Martinou Stehlíkovou z SOHV Abertamy. V kategorii do 34 let zvítězila dcera absolutní vítězky Markéta Lubinová startující za lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. V kategorii zralých dam nad 50 let pak byla nejrychlejší Karlovaračka Iveta Vyšínová.

Výsledky.

3 v 1

Jako tři v jednom je prodávána celá řádka produktů. Nejznámější jsou šampóny se sprchovým gelem a kondicionérem. Ale najdeme i grily, počítače a další inteligentní techniku, poznávací výlety na několik (v tomto případě je nabíledni, že nejlépe tři) míst nebo také sekanou. A kombinaci dvou posledně zmiňovaných produktů, tedy „výletů“ na tři místa a sekané, se rozhodlo vyzkoušet celkem šest regionálních triatlonistů. Mezi nimi byl i ultrasporťák Víťa Chocholouš.

Jejich programem byl od deseti hodin dopoledne triatlon Dřevěný člověk na přehradě Jesenice u Chebu o objemech 0,8 km plavání, 21 km cyklistiky a 8 km běhu. Už jediný triatlon sám o sobě je vlastně tři v jednom. Nicméně to by bylo pro těchto šest borců málo. Proto přichází na řadu přejezd do Teplé, přesněji do kempu Betlém, kde na všechny čeká od čtrnácti hodin Tepelský muž, triatlon tentokráte v objemech 300 metrů plavání, 30 kilometrů na kole a 3 kilometrů běhu. Následoval další, již poslední přejezd, tentokráte do Karlových Varů, kde už se těchto šest jedinců rozsekalo ve výše zmiňovanou sekanou na City Triathlonu čítajícím 0,7 km plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu.

Jak nám Víťa Chocholouš v exkluzivním rozhovoru :) prozradil, začal tuto anabázi opatrně. Úvodní etapu totiž absolvoval jako pacemaker své dcery Petry. Do Tepelského muže už prý šlapal více. Hlavně v cyklistické části, tedy doslova, protože jinak by byl nucen objet jí celou sám. A nakonec i přes bloudění v běžeckém úseku závodu, skončil v druhé etapě akce 3 v 1 na bedně. V posledním triatlonu v Karlových Varech pak v něm, podle jeho vyjádření, bouchly saze. Hlavně v běžecké části. Do cíle třetího triatlonu dorazil nadšený a sekanou místo nohou další den prý díky tomuto nadšení, relativně snadno přežil. Nutno podotknout, že Víťa je jedním ze dvou bláznů, kteří podobnou šílenost absolvovali již podruhé (viz. zde). Dalšími, kteří si letos umíchali tento bezesporu výživný triatlonový šampón, byli Michal Havlíček, Bohdan Hofreiter, Luboš Racek, Petr Stibor a Petr Vavruška.

Výsledky Dřevěného člověka, Tepelského muže a City Triathlonu.

Sokolovský čtvrtmaraton

Ani ne za dva měsíce po Sokolovském dni vytrvalosti stanula opět na startu, tentokráte dokonce jediného závodu, většina našeho malého klubu. Celkem pět členů Ultrasportu Sokolov proběhlo cílovou branou druhého ročníku Sokolovského čtvrtmaratonu. Nejúspěšnějším z nich byl Petr Szász, který nejen, že byl v čase 47:15 nejrychlejším běžcem klubu, ale také s přehledem zvítězil v mužské kategorii 60-69 let.

Závodu se dále zúčastnili: Dáša Hůrková (7. v kategorii v čase 54:14), Jiří Hůrka (15. – 49:25), Hanka Valterová (32. – 1:07:38) a Martin Mikač (53. – 1:01:22). Kompletní výsledky Sokolovského čtvrtmaratonu najdete tady.

Sokolovský den vytrvalosti

Po dlouhé době můžeme opět prohlásit, že na některých regionálních závodech měl Ultrasport Sokolov velkou účast. I když pomineme „odpadlého“ :D Petra Ontka, tak přesto sotva desetičlenný klub na dvou závodech této akce „nasadil“ na tratě 6 svých reprezentantů. Sokolovské hodinovky se zúčastnili Vít Chocholouš (6. V kategorii za 12 928 m), Petr Szász (7./12 775 m) Dagmar Hůrková (10./11 259 m) a Martin Mikač (14./10 460 m).

Cooperova testu pro veřejnost se pak zúčastnili Jiří a Matouš Hůrkovi (Jiří – 5./2 799 m; Matouš – 20./2 230 m).

Pořadatelům z AK Sokolov děkujeme, že nám takto velkou účast na těchto pěkných závodech, doslova doma pod nosem, umožnili a všem našim běžcům děkujeme za reprezentaci klubu.

Absolutní výsledky hodinovky hledejte zde, výsledky prvního Cooperova běhu zde a výsledky třetího Cooperova běhu zde. Pokud se chcete vidět na fotkách, můžete to zkusit tady a tady.

Veterán Filingr prohnal mladíky

zleva Maurer, Ponc, Schütze

zleva Maurer, Ponc, Schütze

V první jarní den proběhl na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte již 12. ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Na trati, jen o 45 metrů delší než je osm kilometrů, přivítali pořadatelé z Ultrasportu Sokolov celkem 57 běžců a běžkyň. Vzhledem k tomu, že závod termínově kolidoval s mistrovstvím ČR v krosu, nezúčastnila se ho regionální běžecká špička. I tak ale bylo zaběhnuto šest kvalitních časů pod třicet minut a o napínavé osobní souboje nebyla nouze.

V absolutním pořadí nakonec prohnal veterán Čeněk Filingr startující za Triatlet Karlovy Vary mladíky z AK Sokolov. Zvítězil sokolovský Peter Maurer, před již zmíněným Filingrem, vítězem kategorie padesátníku. Na třetí místo se prosadil Maurerův klubový kolega Martin Ponc. Na druhém místě v padesátnících a těsně pod stupni vítězů v absolutním pořadí skončil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary. Na pátém a šestém místě absolutně se seřadili dva medailisté kategorie 40-49 let. Vítěz této kategorie Štěpán Boháček z AS 10 LIFE a stříbrný Slávek Švejdar z karlovarského Triatletu.

Ženskou kategorii do 34 let vyhrála Eliška Brožková z TJ Klášterec a kategorii nad 35 let Martina Stehlíková z SOHV Abertamy.

Výsledky.

Třetí účastnický rekord v řadě

Běžecký boom v České republice se odrazil i na naší běžecké akci. V krásném jarním počasí si osmikilometrovou trať 11. ročníku závodu, vedoucího z Královského Poříčí po cyklostezce na obrátku kilometr před Loktem a zpět, přišlo proběhnout rekordních 85 běžců. Tím byl překonán účastnický rekord z loňského roku o 16 běžců. Organizátoři z Ultrasportu Sokolov byli velmi potěšeni, a to je přitom čekaly ještě kvalitní sportovní výkony.

Ten nejkvalitnější zaběhl absolutní vítěz, a tím i vítěz kategorie do 39 let, Jan Sokol z AK Sokolov, když časem 27:09 zaostal jen o 14 sekund za traťovým rekordem. O 31 vteřin později doběhl Tomáš Ekl reprezentující Iron Stars Beroun. Třetí potom skončil vítěz kategorie mužů do 49 let Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary časem 27:49. Pod třicet minut se dostal ještě druhý z této kategorie Slávek Švejdar z Triatletu Karlovy Vary. Kategorii padesátníků opanoval v čase 31:09 Michal Landiga běžící v dresu Lyžařského klubu Abertamy a vítězství šedesátníků pro sebe získal Petr Szász z pořádajícího klubu.

Nejrychlejší z žen byla vítězka kategorie 35-49 let Romana Lubinová z SC Start Karlovy Vary v čase 34:14. Jen o 6 vteřin později doběhla druhá absolutně i v této kategorii karlovarská Gabriela Švejdarová. Třetí skončila Martina Kabilová z ACES Teamu Karlovy Vary. Absolutně čtvrtá doběhla vítězka kategorie do 34 let Anna Nunvářová z Interplast Sportu. V kategorii zralých dam brala zlatou medaili karlovaračka Iveta Vyšínová.

Děkujeme všem, kteří se přijeli proběhnout, ustanovit tím nový účastníky rekord a také vytvořit tu správnou pohodovou běžeckou atmosféru. Rádi jsme vás viděli a rádi vás uvidíme i napřesrok.

Zde najdete výsledky závodu.

Druhá etapa komunikace na Novinu dokončena

Město Sokolov dokončilo v květnu 2013 realizaci stavby „Komunikace Novina – 2. etapa“, jejíž součástí byly stavební úpravy stávající místní obslužné cesty v délce 746,07 m v jednotné šířce 3,3 m. Nová konstrukce vozovky je provedena s živičným krytem. Po obou stranách silnice jsou dosypány krajnice drobným kamenivem v šířce 0,5 m. V trase jsou realizovány čtyři výhybny. Realizaci této stavby provedla společnost COLAS CZ, a.s.. Stavba byla úspěšně zkolaudována dne 16.7.2013.

Město má na tuto akci přislíbenou dotaci ze zdrojů Evropské unie z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci Programu rozvoje venkova ČR na období 2007 – 2013, osy IV LEADER, opatření IV.1.2. Realizace místní rozvojové strategie. Skutečné náklady na přípravu a realizaci stavby byly vyčísleny na 1,114 tis. Kč.

Realizací této stavby byla zlepšena dopravní obslužnost městské části Novina.

Partnery projektu byly Městský dům kultury Sokolov, sportovní klub Ultrasport Sokolov, o.s. a Ing. Ivan Škulavík, za spolupráci při přípravě a realizaci akce jim tímto děkujeme.

za město Sokolov Hana Hůlová

Dodatek Ultrasportu: Trasu na Novinu tedy nyní můžeme doporučit nejen k běžeckému tréninku či tréninku na MTB, ale teď už si tento kopec máte možnost s klidným svědomím „vychutnat“ i na silničce.

Mrazivé jubileum ozdobil účastnický rekord

Původně jsme vám – běžcům chtěli k desátému ročníku připravit pár specialitek. Prodloužit trať o dva kilometry (desátý ročník = deset kilometrů), zázemí na statku Bernard, pamětní ceny atd. Plány byly velkolepé, jenže člověk míní a život mění. Už v loňském létě, kdy se nám narodil nedonošený syn Šimon, jsme zavětřili potíže a nakonec se ukázalo, že závod o třídu výš je prostě nyní mimo naše kapacity. A tak jsme přestali brát desítku před názvem našeho závodu v potaz a zachovali se, jakoby se žádné jubileum nekonalo. Jakoby se nechumelilo.

A ono se vlastně nechumelilo. Sice na tuto dobu nezvykle mrzlo, ale vločky se z nebe snesly jen výjimečně, možná si jich mnozí ani nevšimli. Velmi jste nás, milí běžci, překvapili svou účastí. A je pěkné, že když jsme vám nemohli k jubileu nadělit dárek v podobě propracovanější akce my, nadělili jste nám jej v podobě účastnického rekordu vy. Šedesát devět běhuchtivých lidiček je v počasí, kdy rtuť teploměru tvrdošíjně odmítala opustit pozici nacházející se pod nulou, více než skvělá účast. A za tu vám ještě jednou děkujeme.

S tvrdou umrzlou tratí, ozdobenou jen velmi zřídka několika zamrzlými loužemi, se nejlépe popasoval Pavel Procházka z AK Sokolov. Kromě toho, že je ve formě, dokládá jeho čas pouhých 17 vteřin za traťovým rekordem i to, že zmrzlá trať umožňovala zaběhnutí opravdu kvalitních časů. Za Pavlem se seřadili vítězové veteránských kategorií. Druhý byl vítěz čtyřicátníků Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a třetí padesátník Čeněk Filingr reprezentující Triatlet Karlovy Vary.

Jako pořadatelům nám bylo velkou ctí přivítat na trase olympioničku Ivanu Sekyrovou, která kralovala ženám a za sebou nechala kromě tří prvních i všechny muže. Druhá proběhla cílem vítězka kategorie žen do 34 let, věkem sotva dorostenka Barbora Pribičinová za Triatletu a třetí byla druhá veteránka Renata Zatloukalová z ACES teamu Karlovy Vary, když jen těsně o tři vteřiny porazila svou klubovou kolegyni Gábinu Švejdarovou (3. v kat. nad 35 let).

Na pátém a šestém místě absolutního pořadí se umístili stříbrní z kategorie mužů veteránů nad 40 let, resp. mladých do 39 let. A to tvůrce Nočních můr Pavel Fišer a sokolovský orienťák Karel Rambousek. V kategorii padesátníku byl druhý karlovarský Jiří Vyšín a v šedesátnících pak za vítězem Karlem Roučou z TJ Slavie Karlovy Vary, Oldřich Dvořák z Triatletu. Druhá v mladší z ženských kategorii doběhla Eva Roudnická z AK Sokolov.

Třetí místa v kategoriích obsadili Nový (AK Sokolov), Z. Procházka (ACES KV), Szász (Ultrasport Sokolov), Václavek (ŠAK Chodov), Kleinová (M.Lázně) a již zmiňovaná Švejdarová.

Ještě jednou si na konci tohoto článku dovolím všem účastníkům poděkovat za hojnou účast a budu doufat, že se setkáme na startu Královské pětimíle, před jejímž názvem budou dvě jedničky. Ale nebojte se, jedenáct kilometrů pro vás nechystáme…. :)

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky