15. ročník Královské pětimíle je minulostí

Přestože bylo 17. března, zima se ještě nechtěla vzdát. Brzy ráno byl jeden stupeň pod nulou a odpoledne rtuť teploměru klesla ještě o čtyři stupně níž. I tak stálo v jedenáct hodin na startu jubilejního a dost možná také posledního, patnáctého ročníku Královské pětimíle třicet šest „otužilců“.

S tratí, s mrazivým počasím i se všemi soupeři si hravě poradil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a časem 29:46 zvítězil nejen v kategorii padesátníku, ale hlavně absolutně. Druhý protnul pomyslnou cílovou pásku vítěz kategorie mužů do 39 let Jan Kasal z AK Sokolov a třetí proběhl cílem Václav Bechiňský, druhý z kategorie nejmladších mužů, reprezentující New Roll Rounners.

Z žen se jako první objevila v cílové rovince Kožakova klubová kolegyně Romana Lubinová, vítězka kategorie žen nad 35 let, druhá byla Nela Kristenová z karlovarského Triatletu, pro změnu vítězka ženské kategorie do 34 let a třetí skončila Barbora Kulhánková, druhá ve starší kategorii.

Kategorii čtyřicátníku vyhrál František Brožek z Witte Nejdek a v kategorii šedestáníků uspěl Petr Szász z pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov.

Pořadatelům se nakonec zdařilo i velmi rychle vyhlásit vítěze jednotlivých kategorií, když vše bylo ukončeno již 65 minut po startu závodu. Snad tedy odjížděli všichni spokojeni a nestihli příliš promrznout. Patnáctý ročník je minulostí a kdybychom se na dalším ročníku Královské pětimíle už neviděli, pak všem účastníkům – nejen těm letošním, ale i účastníkům z předchozích čtrnácti ročníků – moc děkujeme a přejeme jim mnoho nejen sportovního zdaru.

Kompletní výsledky najdete tady.

Zanechej komentář


Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky