15. ročník Královské pětimíle je minulostí

Přestože bylo 17. března, zima se ještě nechtěla vzdát. Brzy ráno byl jeden stupeň pod nulou a odpoledne rtuť teploměru klesla ještě o čtyři stupně níž. I tak stálo v jedenáct hodin na startu jubilejního a dost možná také posledního, patnáctého ročníku Královské pětimíle třicet šest „otužilců“.

S tratí, s mrazivým počasím i se všemi soupeři si hravě poradil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a časem 29:46 zvítězil nejen v kategorii padesátníku, ale hlavně absolutně. Druhý protnul pomyslnou cílovou pásku vítěz kategorie mužů do 39 let Jan Kasal z AK Sokolov a třetí proběhl cílem Václav Bechiňský, druhý z kategorie nejmladších mužů, reprezentující New Roll Rounners.

Z žen se jako první objevila v cílové rovince Kožakova klubová kolegyně Romana Lubinová, vítězka kategorie žen nad 35 let, druhá byla Nela Kristenová z karlovarského Triatletu, pro změnu vítězka ženské kategorie do 34 let a třetí skončila Barbora Kulhánková, druhá ve starší kategorii.

Kategorii čtyřicátníku vyhrál František Brožek z Witte Nejdek a v kategorii šedestáníků uspěl Petr Szász z pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov.

Pořadatelům se nakonec zdařilo i velmi rychle vyhlásit vítěze jednotlivých kategorií, když vše bylo ukončeno již 65 minut po startu závodu. Snad tedy odjížděli všichni spokojeni a nestihli příliš promrznout. Patnáctý ročník je minulostí a kdybychom se na dalším ročníku Královské pětimíle už neviděli, pak všem účastníkům – nejen těm letošním, ale i účastníkům z předchozích čtrnácti ročníků – moc děkujeme a přejeme jim mnoho nejen sportovního zdaru.

Kompletní výsledky najdete tady.

Zanechej komentář


Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky