15. ročník Královské pětimíle je minulostí

Přestože bylo 17. března, zima se ještě nechtěla vzdát. Brzy ráno byl jeden stupeň pod nulou a odpoledne rtuť teploměru klesla ještě o čtyři stupně níž. I tak stálo v jedenáct hodin na startu jubilejního a dost možná také posledního, patnáctého ročníku Královské pětimíle třicet šest „otužilců“.

S tratí, s mrazivým počasím i se všemi soupeři si hravě poradil Milan Kožák z SC Start Karlovy Vary a časem 29:46 zvítězil nejen v kategorii padesátníku, ale hlavně absolutně. Druhý protnul pomyslnou cílovou pásku vítěz kategorie mužů do 39 let Jan Kasal z AK Sokolov a třetí proběhl cílem Václav Bechiňský, druhý z kategorie nejmladších mužů, reprezentující New Roll Rounners.

Z žen se jako první objevila v cílové rovince Kožakova klubová kolegyně Romana Lubinová, vítězka kategorie žen nad 35 let, druhá byla Nela Kristenová z karlovarského Triatletu, pro změnu vítězka ženské kategorie do 34 let a třetí skončila Barbora Kulhánková, druhá ve starší kategorii.

Kategorii čtyřicátníku vyhrál František Brožek z Witte Nejdek a v kategorii šedestáníků uspěl Petr Szász z pořádajícího klubu Ultrasport Sokolov.

Pořadatelům se nakonec zdařilo i velmi rychle vyhlásit vítěze jednotlivých kategorií, když vše bylo ukončeno již 65 minut po startu závodu. Snad tedy odjížděli všichni spokojeni a nestihli příliš promrznout. Patnáctý ročník je minulostí a kdybychom se na dalším ročníku Královské pětimíle už neviděli, pak všem účastníkům – nejen těm letošním, ale i účastníkům z předchozích čtrnácti ročníků – moc děkujeme a přejeme jim mnoho nejen sportovního zdaru.

Kompletní výsledky najdete tady.

Zanechej komentář


Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky