2005

Na K5 uspěl AK Sokolov

O velikonoční  neděli se na začátku cyklostezky v Královském Poříčí sešlo 36 běžců ke 2.ročníku Královské pětimíle. Prodloužený velikonoční víkend a několik nahlášených zranění skalních běžců regionu se odrazily na nižší účasti. Samotný závod přitom proběhl za velmi slušného běžeckého počasí. Bylo zataženo, ale bez deště, při teplotě kolem 10°C.

V závodě dominovali běžci AK Sokolov. Stylem start-cíl zvítězil na 8045m dlouhé trati Honza Sokol, před habartovským Pavlem Procházkou, běžícím v dresu USK Praha, a Slávkem Švejdarem z Triatletu K.Vary. Neúčastnící se místní běžeckou jedničku v kategorii žen Ivanu Sekyrovou, která bojovala o pohárové body v Golčově Jeníkově, zastoupila její oddílová kolegyně z AK Sokolov Jana Neradová.

V první desítce absolutního pořadí se objevilo celkem deset borců ze sokolovského AK. Mezi nimi na šestém místě Pavel Krieger, vítěz kategorie 40-49let. Kategorii padesátníků vyhrál stejně jako loni Petr Szász z Ultrasportu Sokolov a dodatečně zařazenou kategorii šedesátníků (pro malou účast veteránek) opanoval Manfred Krassa z chodovského ŠAKu.

Ve speciálně vyhlášené kategorii Skokan roku se překvapivě též radoval absolutní vítěz závodu Jan Sokol, který  se oproti loňskému ročníku dokázal zlepšit o tři minuty a dvacet vteřin. Jen o osmnáct vteřin menší progres zaznamenal jeho oddílový kolega Tomáš Zelený.

Na závěr programu byla vylosována tombola, která mohla být uspořádána díky finanční podpoře obce Královské Poříčí, stejně jako celé toto běžecké klání.

 

Ve zkratce

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

22.12. Svátek oslavil benjamínek klubu, Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

20.12. Svátek oslavila Dagmar Hůrková. Přejeme vše nejlepší.

14.12. Výsledky série lezeckých závodů pro děti Překližka cup, ve kterých Matouš Hůrka obsadil těsně čtvrté místo.

9.12. Matouš Hůrka obsadil třetí místo na boulderingových závodech Mikulášská open cup ve Stříbře. Výsledky.

2.12. Matouš Hůrka obsadil o minulém víkendu 2. místo ve 3. kole boulderingového seriálu V Tahu! Cup. V celkovém pořadí seriálu skončil na třetím místě. Výsledky 3. kola.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich