2005

Na K5 uspěl AK Sokolov

O velikonoční  neděli se na začátku cyklostezky v Královském Poříčí sešlo 36 běžců ke 2.ročníku Královské pětimíle. Prodloužený velikonoční víkend a několik nahlášených zranění skalních běžců regionu se odrazily na nižší účasti. Samotný závod přitom proběhl za velmi slušného běžeckého počasí. Bylo zataženo, ale bez deště, při teplotě kolem 10°C.

V závodě dominovali běžci AK Sokolov. Stylem start-cíl zvítězil na 8045m dlouhé trati Honza Sokol, před habartovským Pavlem Procházkou, běžícím v dresu USK Praha, a Slávkem Švejdarem z Triatletu K.Vary. Neúčastnící se místní běžeckou jedničku v kategorii žen Ivanu Sekyrovou, která bojovala o pohárové body v Golčově Jeníkově, zastoupila její oddílová kolegyně z AK Sokolov Jana Neradová.

V první desítce absolutního pořadí se objevilo celkem deset borců ze sokolovského AK. Mezi nimi na šestém místě Pavel Krieger, vítěz kategorie 40-49let. Kategorii padesátníků vyhrál stejně jako loni Petr Szász z Ultrasportu Sokolov a dodatečně zařazenou kategorii šedesátníků (pro malou účast veteránek) opanoval Manfred Krassa z chodovského ŠAKu.

Ve speciálně vyhlášené kategorii Skokan roku se překvapivě též radoval absolutní vítěz závodu Jan Sokol, který  se oproti loňskému ročníku dokázal zlepšit o tři minuty a dvacet vteřin. Jen o osmnáct vteřin menší progres zaznamenal jeho oddílový kolega Tomáš Zelený.

Na závěr programu byla vylosována tombola, která mohla být uspořádána díky finanční podpoře obce Královské Poříčí, stejně jako celé toto běžecké klání.

 

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky