2005

Na K5 uspěl AK Sokolov

O velikonoční  neděli se na začátku cyklostezky v Královském Poříčí sešlo 36 běžců ke 2.ročníku Královské pětimíle. Prodloužený velikonoční víkend a několik nahlášených zranění skalních běžců regionu se odrazily na nižší účasti. Samotný závod přitom proběhl za velmi slušného běžeckého počasí. Bylo zataženo, ale bez deště, při teplotě kolem 10°C.

V závodě dominovali běžci AK Sokolov. Stylem start-cíl zvítězil na 8045m dlouhé trati Honza Sokol, před habartovským Pavlem Procházkou, běžícím v dresu USK Praha, a Slávkem Švejdarem z Triatletu K.Vary. Neúčastnící se místní běžeckou jedničku v kategorii žen Ivanu Sekyrovou, která bojovala o pohárové body v Golčově Jeníkově, zastoupila její oddílová kolegyně z AK Sokolov Jana Neradová.

V první desítce absolutního pořadí se objevilo celkem deset borců ze sokolovského AK. Mezi nimi na šestém místě Pavel Krieger, vítěz kategorie 40-49let. Kategorii padesátníků vyhrál stejně jako loni Petr Szász z Ultrasportu Sokolov a dodatečně zařazenou kategorii šedesátníků (pro malou účast veteránek) opanoval Manfred Krassa z chodovského ŠAKu.

Ve speciálně vyhlášené kategorii Skokan roku se překvapivě též radoval absolutní vítěz závodu Jan Sokol, který  se oproti loňskému ročníku dokázal zlepšit o tři minuty a dvacet vteřin. Jen o osmnáct vteřin menší progres zaznamenal jeho oddílový kolega Tomáš Zelený.

Na závěr programu byla vylosována tombola, která mohla být uspořádána díky finanční podpoře obce Královské Poříčí, stejně jako celé toto běžecké klání.

 

Ve zkratce

1.4. Matouš Hůrka se zúčastnil šestého dílu série LAJ Bouldersession v Jirkově. Výsledky.

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky