Archive for the ‘Nezařazené’ Category

Královská pětimíle již počtrnácté

Start Královské pětimíle 2017

Pětadvacátého března se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte konal již 14. ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. I když ráno docela přituhlo, tak na samotný závod už bylo příjemné běžecké počasí. Slunečno a teplota lehce přes deset stupňů ve stínu. Konkurence okolních běžeckých podniků rok od roku roste, takže k účastnickým rekordům překonávajícím 80 běžců jsme se letos nepřiblížili, ale i 58 běžců na startu i v cíli, je moc pěkný „výsledek“.

Prvním ze zmíněných 58 běžců, který proběhl cílem, byl Pavel Procházka z AK Sokolov, který tak zopakoval loňské vítězství a celkově vyhrál již posedmé. Druhý se v cíli objevil Radek Sedněv z Triatletu Karlovy Vary a třetí potom vítěz veteránů nad 50 let Čeněk Filingr ze stejného klubu. Vítěz mužů nad 40 let Štěpán Boháček běžící v dresu Run Sport teamu obsadil celkově 4. místo. Jednu příčku za ním doběhl třetí muž kategorie do 39 let, triatleťák Radek Krummer. Jako šestá protnula cílovou pásku nejlepší žena a vítězka kategorie nad 35 let, olympionička Ivana Sekyrová reprezentující AK Sokolov, když za sebou nechala kromě většiny mužů také Romanu Lubinovou z SC Startu Karlovy Vary a Martinu Stehlíkovou z SOHV Abertamy, druhou a třetí ze stejné kategorie. Ještě před nimi doběhli do cíle Jiří Hadrava (AK Sokolov) a Dušan Parihuzič (Živé Sokolovsko), medailisté kategorie nad 40 let a také Kamil Kovář (SpoKaTo Sokolov) stříbrný medailista kategorie padesátníků. Pro bronz v padesátnících si doběhl Miloslav Zítka – reprezentant ŠAKu Chodov a trenér iniciativy „Rozběháme Karlovy Vary“, jejíž členové se závodu také zúčastnili a pomohli tak k radosti pořadatelů rozšířit startovní pole.

Kategorii nejmladších žen zcela ovládly reprezentantky Triatletu Karlovy Vary v pořadí Anna Korbová, Barbora Loufková a Nela Kristenová. V nejstarších mužích bral zlato Jiří Westrmaier z Kolové, stříbro člen pořádajícího Ultrasportu Sokolov Petr Szász a bronz Jiří Královec z Atletického Klubu Sokolov.

Ještě vám dlužíme kompletní výsledky letošní Královské pětimíle a za rok se na vás budeme těšit při jubilejním patnáctém ročníku.

K5 2016: Procházka překonal traťový rekord

O Bílé sobotě se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již třináctý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Podle účasti na více než osm kilometrů dlouhé trati usuzujeme, že tentokrát to chlapi měli při pondělním koledování velmi náročné. Zdá se, že žen, které mají natrénováno k úspěšnému velikonočnímu útěku, je čím dál tím více. Tentokráte se jich na startu sešlo neuvěřitelných 29, což je nový ženský účastnický rekord (dosud 22). To, že k celkovému účastnickému rekordu (85 běžců) chyběl pouze jeden běžec, tak mají letos, jak se říká, „na triku“ muži.

Nicméně prapor za ně zvedl, a to opravdu do výše, letošní absolutní vítěz Pavel Procházka z AK Sokolov. Nejenže se stal už šestinásobným absolutním vítězem. Navíc také letos trať K5 doslova prolétl a podařilo se mu překonat devět let starý traťový rekord Karla Hellmicha o sedm vteřin. Na druhém místě proběhl cílovou páskou o téměř dvě minuty později jeho klubový kolega Jan Sokol a stupně vítězů doplnil Radek Krummer.

Hned za medailisty nejmladší mužské kategorie se v absolutním pořadí seřadili medailisté kategorie 40 – 49 let. V pořadí Štěpán Boháček, Slávek Švejdar a Jaroslav Jisl. Kategorii padesátníků ovládl jednoznačně Vladimír Dicá ze Slavoje Bečov nad Teplou a v nejstarší mužské kategorii uspěl Petr Szász z pořádajícího Ultrasportu Sokolov.

V početné ženské konkurenci byla nejúspěšnější vítězka kategorie 35 – 49 let Romana Lubinová běžící v barvách SC Start Karlovy Vary před kolegyněmi z téže kategorie. Druhou Lucií Václavíčkovou z Triatletu Karlovy Vary a třetí Martinou Stehlíkovou z SOHV Abertamy. V kategorii do 34 let zvítězila dcera absolutní vítězky Markéta Lubinová startující za lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. V kategorii zralých dam nad 50 let pak byla nejrychlejší Karlovaračka Iveta Vyšínová.

Výsledky.

Sokolovský čtvrtmaraton

Ani ne za dva měsíce po Sokolovském dni vytrvalosti stanula opět na startu, tentokráte dokonce jediného závodu, většina našeho malého klubu. Celkem pět členů Ultrasportu Sokolov proběhlo cílovou branou druhého ročníku Sokolovského čtvrtmaratonu. Nejúspěšnějším z nich byl Petr Szász, který nejen, že byl v čase 47:15 nejrychlejším běžcem klubu, ale také s přehledem zvítězil v mužské kategorii 60-69 let.

Závodu se dále zúčastnili: Dáša Hůrková (7. v kategorii v čase 54:14), Jiří Hůrka (15. – 49:25), Hanka Valterová (32. – 1:07:38) a Martin Mikač (53. – 1:01:22). Kompletní výsledky Sokolovského čtvrtmaratonu najdete tady.

Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky