K5 2016: Procházka překonal traťový rekord

O Bílé sobotě se na cyklostezce vedoucí z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již třináctý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle. Podle účasti na více než osm kilometrů dlouhé trati usuzujeme, že tentokrát to chlapi měli při pondělním koledování velmi náročné. Zdá se, že žen, které mají natrénováno k úspěšnému velikonočnímu útěku, je čím dál tím více. Tentokráte se jich na startu sešlo neuvěřitelných 29, což je nový ženský účastnický rekord (dosud 22). To, že k celkovému účastnickému rekordu (85 běžců) chyběl pouze jeden běžec, tak mají letos, jak se říká, „na triku“ muži.

Nicméně prapor za ně zvedl, a to opravdu do výše, letošní absolutní vítěz Pavel Procházka z AK Sokolov. Nejenže se stal už šestinásobným absolutním vítězem. Navíc také letos trať K5 doslova prolétl a podařilo se mu překonat devět let starý traťový rekord Karla Hellmicha o sedm vteřin. Na druhém místě proběhl cílovou páskou o téměř dvě minuty později jeho klubový kolega Jan Sokol a stupně vítězů doplnil Radek Krummer.

Hned za medailisty nejmladší mužské kategorie se v absolutním pořadí seřadili medailisté kategorie 40 – 49 let. V pořadí Štěpán Boháček, Slávek Švejdar a Jaroslav Jisl. Kategorii padesátníků ovládl jednoznačně Vladimír Dicá ze Slavoje Bečov nad Teplou a v nejstarší mužské kategorii uspěl Petr Szász z pořádajícího Ultrasportu Sokolov.

V početné ženské konkurenci byla nejúspěšnější vítězka kategorie 35 – 49 let Romana Lubinová běžící v barvách SC Start Karlovy Vary před kolegyněmi z téže kategorie. Druhou Lucií Václavíčkovou z Triatletu Karlovy Vary a třetí Martinou Stehlíkovou z SOHV Abertamy. V kategorii do 34 let zvítězila dcera absolutní vítězky Markéta Lubinová startující za lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. V kategorii zralých dam nad 50 let pak byla nejrychlejší Karlovaračka Iveta Vyšínová.

Výsledky.

Zanechej komentář


Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky