K5 2012: Překvapivý účastnický rekord

Už nám zbývá jen necelý rok do jubilejního desátého ročníku Královské pětimíle.

24. března totiž 58 běžců pokořilo podeváté trať dlouhou 8045 metrů, tedy pět anglických mil, z Královského Poříčí podél řeky Ohře směrem na Loket a zpět. Sice nebyla jen těsně překonána hranice kopy běžců, ale účastnický rekord, který doposud držela léta 2006 a 2011, nás vzhledem ke konkurenci Mistrovství ČR v krosu a první etapy cyklistického Bahna, konaných ve stejný den, velmi mile překvapil. Do karet nám přihrálo velice vydařené slunečné jarní počasí a také rostoucí zájem o běh jako takový. Na start pětimíle se totiž postavilo mnoho borců, se kterými jsme se dosud u nás nesetkali.

Pro vítězství si v početném poli doběhl stylem START-CÍL Honza Sokol z AK Sokolov s velkým náskokem na Martina Černého z AC Trial Plzeň. Třetí dokončil závod vítěz kategorie 40-49 let Slávek Švejdar z karlovarského Triatletu a čtvrtý pak vítěz kategorie 50-59 let František Šika z AC Trial Plzeň. Vítěz šedesátníků Karel Rouča z cyklistického oddílu TJ Slavia Karlovy Vary doběhl v absolutním pořadí na pěkném 20. místě, ale hlavně překonal časem 33:20 stávající traťový rekord této kategorie o celých 22 vteřin. Ten byl doposud v držení Manfreda Krassy z ŠAKu Chodov, který letos skončil v této kategorii na druhém místě.

V ženách ukázala všem záda lyžařka z Abertam Eva Hejtmánková, vítězka kategorie nad 35 let. Druhá byla Gabriela Švejdarová z ACESu Karlovy Vary, a to jak v kategorii nad 35 let, tak absolutně. Teprve třetí v absolutním ženském pořadí doběhla vítězka nejmladší kategorie Anna Nunvářová z Witte Bike Teamu Nejdek.

Na závěr bych se chtěl ještě touto cestou omluvit všem běžcům, kteří tápali, kde je cílová čára a přišli tak o drahocenné vteřiny.  Poprvé se mi totiž, bohužel, podařilo, odstartovat závod, aniž bych předtím všem sdělil, že cílová čára se nachází o 45 metrů dál, než start. Náš klub se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za devět let. :) Věříme, že si cestu na start Královské pětimíle najdete i příští rok, kdy se bude konat (jak již bylo výše napsáno), desátý ročník tohoto běhu.

Výsledky.
Fotografie.

2 Reakcí k “K5 2012: Překvapivý účastnický rekord”

Zanechej komentář

Ve zkratce

15.5. Matouš Hůrka skončil pátý v posledním, pátém kole Sambar Kids Cup (v lezení na rychlost). V celkovém pořadí poháru obsadil druhé místo. Výsledky pátého kola a celkové.

8.5. Petr Szász se zúčastnil PIM maratonu. Výsledky hledejte zde.

1.5. Závodu Predator Race Junior se v Plzni zúčastnili Matouš a Šimon Hůrkovi a obsadili 21. resp. 41. místo. Výsledky.

25.4. Narozeniny oslavil Matouš Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

24.4. Svátek oslavil Jiří Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

22.4. Matouš Hůrka skončil druhý při Petrohradském padání – outdoorových boulderingových závodech.

17.4. Narozeniny oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

16.4. Matouš Hůrka zvítězil v boulderingovém závodě série VTahu! Cup v plzeňském Koloseu.