Šestý ročník K5 opanovali atleti AK Sokolov

V neděli 5.dubna se na cyklostezce z Královského Poříčí do Lokte uskutečnil již šestý ročník běžeckého závodu Královská pětimíle.

Na trati dlouhé rovných pět anglických mil (8045 metrů) se nejvíce dařilo běžcům z AK Sokolov. V ženách si absolutní prvenství odnesla po operaci se vracející trojnásobná mistryně republiky v půlmaratonu Ivana Sekyrová. Ta si i v tréninkovém tempu snadno poradila s vítězkou kategorie žen do 34 let a svou oddílovou kolegyní Eliškou Brožovou. Na třetím místě ženského absolutního pořadí doběhla druhá z hlavní kategorie žen do 34 let, taktéž členka AK Sokolov Jana Neradová.

Absolutním vítězem se stal Pavel Procházka. Také on je členem úspěšného AK Sokolov. Procházka za sebou nechal vítěze dvou veteránských kategorií. Karla Hellmicha z Triatletu K.Vary, vítěze padesátníků a Milana Kožáka z AC Start K.Vary, vítěze kategorie čtyřicetiletých. Sluší se zmínit také vítěze poslední z veteránských kategorií, mužů starších šedesáti let. Tím se stal nedávný stříbrný medailista z veteránského silničního mistrovství republiky Manfred Krassa, který reprezentuje chodovský ŠAK.

Závodníkům přálo počasí a pršet začalo až dlouho po skončení závodu. Pořadatelé z Ultrasportu Sokolov jsou spokojení se solidní účastí 44 běžců. Jak se vyjádřila ředitelka závodu Dagmar Hůrková, nad celostátní průměr vyčnívá hlavně účast patnácti žen. Více než třetinová účast něžnějšího pohlaví je na českých běžeckých závodech ojedinělá. Pořadatelé touto cestou děkují všem za účast, obci Královské Poříčí za finanční podporu a kamarádům z AK Sokolov za technickou pomoc.

Zanechej komentář


Ve zkratce

29.6. Svátek oslavil Petr Szász. Přejeme vše nejlepší.

24.6. Svátek oslavil Jan Bock. Přejeme vše nejlepší.

18.6. Matouš Hůrka se zúčastnil druhého závodu série Boulderděti. Výsledky hledejte zde.

16.6. Svátek oslavil Šimon Hůrka. Přejeme vše nejlepší.

15.6. Svátek oslavil Víťa Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

10.6. Matouš Hůrka se zúčastnil závodu v lezení na rychlost- Kladrubský expres. Výsledky.

8.6. Petr Szász oslavil narozeniny. Přejeme vše nejlepší.

26.5. Matouš Hůrka zvítězil v závodu v lezení na obtížnost- Májový open ve Stříbře. Výsledky.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky