Ultrasport Sokolov slaví 10 let

I když se to možná nebude mnohým zdát, je tomu opravdu tak.

Oficiálně byl sice sportovní klub Ultrasport Sokolov o.s. zaregistrován u Ministerstva vnitra až 7. srpna roku 2003, ale právě 14. října roku 2000 se na start prvního závodu postavili běžci tenkrát ještě oficiálně neorganizované party, ale jednoznačně už pod hlavičkou Ultrasportu.

Těmi běžci byli Petr Ontko a Vít Chocholouš a tím historickým závodem byl Běh podél Halštrova nedaleko Aše. Na konci 9700 metrů dlouhého závodu se první v cíli objevil Petr Ontko v čase 37:23 a stal se tak prvním Ultrasporťákem v cíli nejen běžeckého, ale jakéhokoliv závodu. Vít Chocholouš proťal pomyslnou cílovou pásku o dvě minuty a devatenáct sekund později.

Už týden nato, 21. října, dokončil první Ultrasporťák maratón. Petr Szász zvládl 42,2 km dlouhé kroužení v pražské Stromovce za 3:32:39.

První ženou, která se pod hlavičkou Ultrasportu postavila na start, byla skoro o rok později Dagmar Hůrková. Stalo se tak 7.10. 2001 na Běhu Smolnickým kopcem v Chodově.  Dáša se stala i první Ultrasporťačkou v cíli maratónu, když v čase 4:09:10 dokončila 19.5. 2002 Pražský mezinárodní maratón.

Zakládajícími členy klubu jsou Víťa Chocholouš, Milan Hylas, Petr Ontko a Petr Szász. Název klubu navrhl Petr Ontko.

Oslavme tedy desáté výročí klubu během. Počasí nám přeje.

Jedna reakce k “Ultrasport Sokolov slaví 10 let”

  • Milan Kalousek:

    Ahoj kamarádi

    gratuluju k narozeninám všem Ultrasporťákům. Ať se Vám daří dalších aspoň 5O let.
    Sportu zdar – mám Vás rád.

Zanechej komentář


Ve zkratce

18.3. Výsledky 15. ročníku Královské pětimíle jsou na svém místě.

11.3. Na začátku března se Matouš Hůrka zúčastnil dvou boulderingových závodů. V Z(S)ales Cupu v Plzni dokázal zvítězit a v 1.kole série Boulderděti, neoficiálního Českého poháru, obsadil v kategorii U14 6.místo. Výsledky 1.kola Boulderdětí, konaného v pražském Boulder Baru, hledejte zde.

14.2. Matouš Hůrka zvítězil ve třetím kole Sambar Kids Cupu, tentokrát v lezení na obtířnost. Článek s výsledky zde.

6.2. Narozeniny oslavil Eugen Chocholouš. Přejeme vše nejlepší.

26.1. Matouš Hůrka se zúčastnil Bouldering session v Jirkově – boulderingového závodu dospělích. Výsledky.

18.1. Petr Szász se zúčastnil Běhu Bezručovým údolím. Výsledky.

8.1. Petr Szász se zúčastnil Novoročního běhu na Svatošské skály. Výsledky.

1.1. Všem sportovcům přejeme v novém roce 2018 hlavně spoustu dobrého tréninku bez zranění. K tomu trochu toho štěstíčka a zbytek už si určitě zařídíte sami.

Kalendář akcí

Počasí v regionu
Rubriky
Chcete se dostat do kondice a posílit svaly? Pak navštivte fitness centrum v Praze v RelaxDays, kde si budete moci užít i relaxační masáž či navštívit saunu.